WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Christian Hofer / Na zdjęciu: Paweł Gil

Mundial 2018. Paweł Gil znów pomoże sędziemu głównemu

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Już po raz czternasty Paweł Gil będzie pracował jako sędzia przy wideoweryfikacji. Tym razem FIFA wyznaczyła go do meczu Rosji z Hiszpanią.

Paweł Gil będzie pomagał Bjornowi Kuipersowi z Holandii, który poprowadzi mecz Rosji z Hiszpanią w 1/8 mistrzostw świata (niedziela, godzina 16). Dla polskiego sędziego to już czternasty mecz na tych mistrzostwach. Polak jest regularnie wybierany do obsady VAR. 

Gil ma na koncie mecze: Francja - Argentyna, Anglia - Belgia, Egipt - Urugwaj, Argentyna - Islandia, Kostaryka - Serbia, Urugwaj - Arabia Saudyjska, Nigeria - Islandia, Niemcy - Szwecja, Anglia - Panama, Urugwaj - Rosja, Nigeria - Argentyna oraz Serbia - Brazylia.

Wciąż natomiast nie wiadomo, czy Szymon Marciniak jeszcze poprowadzi jakiś mecz podczas mundialu w Rosji. Włoskie gazety donosiły, że Polak został źle oceniony przez FIFA i nie ma już co liczyć na sędziowanie na MŚ. Innego zdania jest Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty, który poinformował, że Marciniak zostaje w Rosji i jest gotowy do dalszej pracy na mistrzostwach.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Argentyna wstydzi się za Maradonę. "Stacza się. Zachowuje się jak klaun"

Komentarze (2):

PRZEJDŹ NA WP.PL