WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Danijel Subasic

Mundial 2018. Twitter po meczu Chorwacja - Dania: show bramkarzy. "Bronili fenomenalnie"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentacja Chorwacji po serii rzutów karnych wyeliminowała Danię. Bohaterami byli bramkarze, Danijel Subasić i Kasper Schmeichel. Obronili aż pięć strzałów.

Kto przegapił początek spotkania Chorwacja - Dania, ten ominął jedyne bramki. Choć to znacznie się różniło od pierwszego niedzielnego starcia pomiędzy Hiszpanią a Rosją, bo było bardziej emocjonujące, nie pomógł doliczony czas gry, a w nim podyktowana "jedenastka". Kasper Schmeichel obronił strzał Luki Modricia i doszło do serii rzutów karnych. 

Ostatecznie ten czas należał do bramkarzy, swój kunszt zaprezentował golkiper Danii, a także Danijel Subasić, obronili w sumie aż pięć strzałów. Lepszy okazał się jednak Chorwat. 

Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty, wyraził żal z powodu Schmeichela. A właściwie dwóch przedstawicieli rodu, bowiem Peter Schmeichel wspierał syna z trybun.

Rafał Lebiedziński o komentarz pokusił się po sytuacji z doliczonego czasu gry, nawiązując do sytuacji związanej z polskimi bramkarzami. 

Dziennikarz Michał Majewski podzielił się zdjęciem z archiwum, na którym Schmeichel senior, prowadzi za rękę Schmeichela juniora. 

Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport, nie tylko pochwalił bramkarzy, ale podkreślił, że Chorwaci nie grali tak dobrze, jak w poprzednich spotkaniach, i to nie był pierwszy raz. 

A czym byłby mecz bez komentarza Gary'ego Linekera, legendy piłki nożnej? "Wow, cóż za chwila dla Kaspera Schmeichela! I reakcja ojca znakomita", a potem zapytał "Jak można nie kochać rzutów karnych?".


ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Mbappe wyrasta na gwiazdę mundialu. "Nie trzeba być wybitnym kibicem żeby wiedzieć, że ma ogromny talent"

Czy Kasper Schmeichel jest już lepszym bramkarzem od swojego ojca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Pokaż więcej komentarzy (3)
PRZEJDŹ NA WP.PL