Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Schmeichel PAP/EPA / EPA/KELD NAVNTOFT / Na zdjęciu: Peter Schmeichel

Mundial 2018. Ojciec wspierał syna. Dramatyczne chwile Schmeichelów

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kasper Schmeichel odpadł wraz z reprezentacją Danii z mundialu po serii rzutów karnych z Chorwacją. Jednak z postawy swojego syna i trzech obronionych "jedenastek" dumny mógł być Peter Schmeichel.

Na mundialu w Rosji z wysokości trybun Peter Schmeichel obserwował występy reprezentacji Danii. Nie tylko z powodu oglądania swojej kadry narodowej, ale przede wszystkim ze względu na syna. Kasper Schmeichel podążył drogą ojca i jest podstawowym bramkarzem zespołu.

W starciu z Chorwacją bronił znakomicie. W doliczonym czasie gry obronił "jedenastkę" w wykonaniu Luki Modricia, a podczas serii rzutów karnych - kolejne dwie próby. Ostatecznie to rywale okazali się lepsi, ale Duńczyk pozostawił po sobie świetne wrażenie.

A realizatorzy pokazywali Schmeichela seniora dość często, widać było, jak bardzo przeżywa to, co dzieje się na boisku. Najpierw niezwykle cieszył się z obrony karnego wykonywanego przez Modricia, by następnie mocno emocjonować się konkursem rzutów karnych.

Z pewnością mógł być dumny z postawy syna, ale razem z nim i całą drużyną odczuwać żal z powodu odpadnięcia. Duńczycy wyszli z grupy, w której byli z Francją, Peru i Australią. Chorwaci w ćwierćfinale zagrają z gospodarzami, Rosją.

Warto dodać, że Kasper Schmeichel pobił już reprezentacyjny rekord swojego ojca, jeśli chodzi o minuty bez straconego gola. Przez 571 minut zachował czyste konto, o 101 minut dłużej od Petera. Seria ta została przerwana w meczu z Australią. 

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Urugwaj mocny jak nigdy wcześniej. Decyzje podjęte wiele lat temu procentują

Czy Kasper Schmeichel jest już lepszym bramkarzem od swojego ojca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • grolo Zgłoś
  Pytanie w sondzie jest tak naiwne, że nawet nie będę na nie odpowiadać. Autorce pytania radzę dowiedzieć się czegoś więcej o Schmeichelu ojcu i porównać to z dotychczasowymi
  Czytaj całość
  osiągnięciami syna. Wątpię przy tym, czy autorka wie coś więcej o osiągnięciach syna, pomijając jego ostatni mecz. Przytoczenie a właściwie przepisanie jednej tylko danej (ilości minut bez gola) nie jest wystarczające, jeśli się nie poda kontekstu (okoliczności). Jeden, nawet wybitny, mecz syna nie może przeważyć całej bogatej kariery ojca. A warto było napisać o niej coś więcej niż tylko przepisać (od kogoś) ilości minut.
  • Filip Krogulec Zgłoś
   Widać, że facet ma charakter, taki jak Maradona.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL