WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Reprezentacja Kolumbii

Mundial 2018. "To najgorszy sędzia na MŚ". Kolumbijskie media krytykują Marka Geigera

Dawid Borek
Dawid Borek
- To najgorszy sędzia na MŚ - pisze jeden z kolumbijskich dziennikarzy. Krajowe media nie pozostawiają suchej nitki na Marku Geigerze, który prowadził mecz Kolumbia - Anglia (1:1, k. 3:4).

- Sędzia bardzo nam przeszkadzał. W sytuacjach 50/50 zawsze podejmował decyzje na korzyść Anglików. Ta sytuacja nas trochę podkopywała, bo arbiter nie stosował takich samych kryteriów dla obu drużyn. W razie wątpliwości zawsze kierował się dobrem naszych rywali. To wstyd, że 1/8 finału działy się takie rzeczy - powiedział o amerykańskim arbitrze Radamel Falcao.

Zdanie napastnika podzielają kolumbijskie media. Zdaniem dziennikarzy z Ameryki Południowej, decyzje Marka Geigera wzbudzały wiele kontrowersji. - To najgorszy sędzia na MŚ - pisze na Twitterze żurnalista Alberto Linero. - Od momentu nominacji Marka Geigera do meczu Kolumbia - Anglia, można było spodziewać się kontrowersji. Powtarza się historia ze spotkania z Brazylią z 2014 roku - dodaje jego kolega po fachu, Giancarlo Luna.


Luna nawiązał do pojedynku Kolumbia - Grecja na mundialu w Brazylii. Sędzią tego meczu także był Mark Geiger, do pracy którego, mimo triumfu 3:0, Kolumbijczycy mieli wiele zastrzeżeń.

- Tylko czekał, by odgwizdać faul na Kane. Ponadto pokazał Kolumbijczykom aż sześć żółtych kartek, przy zaledwie dwóch kartonikach dla Anglików przez 120 minut gry - grzmi po meczu Kolumbia - Anglia "Vanguardia". - Kontrowersyjny sędzia, który atakował Kolumbię - czytamy z kolei w tytule artykułu w "El Universal", gdzie dziennikarz zarzuca arbitrowi stronniczość i niepanowanie nad niektórymi sytuacjami na boisku, przede wszystkim w dogrywce.

"El Universal" przypomina także błędy Geigera z przeszłości. Mowa m.in. o rzekomym pomaganiu Francji w starciu z Nigerią (2:0) na mundialu w 2014 roku i sytuacji z 2015 roku, gdy w meczu o Złoty Puchar podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny na korzyść Meksyku w spotkaniu z Panamą.

- Musimy zrobić coś, by chronić w futbol, gdy występują pewne sytuacje. Granie meczu, przy takich decyzjach sędziego, jest po prostu niewygodne - mówi Jose Pekerman, zarzucając arbitrowi z USA zbyt wiele odgwizdanych fauli na niekorzyść Kolumbijczyków. - Większości gwizdków nie powinno być. Takich sytuacji musimy w przyszłości unikać. Gracze, udając faul, narażają na karę innego zawodnika - dodaje selekcjoner Kolumbii.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Mocne słowa Zbigniewa Bońka do dziennikarzy. "Zaszczuliście go"

Na jaką ocenę zasłużył Mark Geiger w meczu Kolumbia - Anglia? (1 - bardzo zła, 6 - perfekcyjna)

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

PRZEJDŹ NA WP.PL