WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hiszpania
11' Siergiej Ignaszewicz 40' Gerard Pique
Rosja
41' Artiom Dziuba 54' Ilja Kutiepow 71' Roman Zobnin
1:1 (3 : 4)

Koniec! Rosja w ćwierćfinale, Hiszpania wraca do domu! Kto by się spodziewał!

Igor Akinfiejew rzucił się w swoją prawą stronę, ale stopą odbił piłkę lecącą w środek bramki!

3:4 - Aspas i NIE MA GOLA!

Aspas musi strzelić!

3:4 - Czeryszew zmylił bramkarza i Rosja krok od ćwierćfinału!

3:3 - Ramos na dwa tempa, pewnie do siatki.

2:3 - Gołowin po ziemi, piłka niedaleko bramkarza, ale w siatce!

2:2 - Koke w środek bramki i Igor Akinfiejew górą!

2:2 - Ignaszewicz wyczekał bramkarz i znowu remis.

2:1 - Pique w lewy róg, bramkarz w przeciwnym.

1:1 - Smołow mocno po rękach bramkarza, ale do siatki!

1:0 - Iniesta pewnie do bramki!

Do piłki zmierza Iniesta!

Już wszystko wylosowane. Rozpoczną Hiszpanie!

Przed nami konkurs rzutów karnych!

Płaski strzał Rodrigo Moreno, bramkarz błędu nie popełnił!

Sędzia doliczył minutę.

Ostatnie 6o sekund. Nikt nie chce popełnić błędu.

Hiszpanie dokładnie rozgrywają akcję, szukają luki w obronie Rosjan. Czasu coraz mniej.

Aleksandr Jerochin głową, ale źle przymierzył. Już tylko 90 sekund do końca.

Rosjanie pod bramką rywala wywalczyli rzut rożny. Czyżby to jednak oni mieli wygrać?

Błąd w defensywie Hiszpanów, ale Czeryszew źle podawał do Smołowa!

Nad stadioniem w Moskwie zaczęło mocno padać. Może to schłodzi gorące głowy Hiszpanów.

Nie ma rzutu karnego, Ramos przyaktorzył.

Hiszpanie domagają się rzutu karnego. Trwa analiza VAR.

Rosjanie skrajnie wyczerpani, Hiszpanie z dużą lekkością poruszają się na boisku. Kolejny rzut wolny dla faworyta.

Rezerwowy Rosji proszą fanów o wsparcie. To już tylko 7 minut i będą karne!

Rosjanie są już całą drużyną w polu karnym, momentami dramatycznie bronią się.

Rosjanie już nie są zbytnio zainteresowani atakiem. To Hiszpanom jeszcze zależy, ale również nie chcą zbytnio ryzykować.

Już tylko dziesięć minut dzieli nas od rzutów karnych, pierwszych na mundialu w Rosji.

Rodrigo Moreno sam ruszył z piłką, wpadł w pole karne, ale kapitalnie bramkarz. Dobitkę zablokowali obrońcy.

Wrzutka w pole karne Rosjan. Na aferę, na cud, na co?

Wciąż pseudoataki Hiszpanów. Niski pressing Polaków to przy tym wszystkim pryszcz.

Ostatni kwadrans meczu rozpoczęty. Później już tylko pozostanie nam loteria w postaci rzutów karnych.

Przerwa. Krótka, bo tylko na zmianę stron.

Po dośrodkowaniu Pique głową wprost w bramkarza.

Doliczona została minuta.

Isco ostro potraktowany przez rywala. Będzie rzut wolny dla Hiszpanów.

Hiszpania. Schodzi: Marco Asensio. Wchodzi: Rodrigo Moreno.

Iago Aspas otrzymał piłkę od Iniesty, wpadł w pole karne i uderzył w obrońcę.

Uderzenie Asensio, piłka leciała w środek bramki i golkiper pewnie ją złapał.

Hiszpanie uparli się i atakują wyłącznie lewą stroną. To nie przynosi efektu. Czuć rzut karne.

Rosja. Schodzi: Daler Kuzjajew. Wchodzi: Aleksandr Jerochin.

Strzał Koke daleko od celu. Fatalna próba Hiszpana.

Nic się nie zmienia. Hiszpanie trochę szybciej atakują, ale Rosjanie nie mylą się.

Obrazek podobny do tego z 2. połowy. Hiszpanie cały czas na połowie Rosjan, jednak biją głową w mur.

Niebezpiecznie pod bramką Rosjan, ale gospodarze mundialu wyjaśnili sytuację.

Rozpoczęliśmy dogrywkę!

Będziemy mieli pierwszą w tym turnieju dogrywkę. Rosjanie są już bardzo zmęczeni.

Wstrzelenie Kutiepowa i dostawia głowę Smołow... obok celu.

Jeszcze 4 minuty pogramy w II połowie.

Strzał głową Ramosa szybuje wysoko nad poprzeczką.

Seria kornerów dla Hiszpanii... bez poważnego zagrożenia bramki.

Groźna kontra Rosji wyprowadzona przez Gołowina. Przewraca się Alba i jest gwizdek. Wydaje się, że holenderski sędzia zareagował zbyt pochopnie.

Ależ blisko! Świetne wycofanie do Iniesty, ten strzela tuż przy lewym słupku, ale kapitalnie odbija Igor Akinfiejew.

Duża przypadkowości w rosyjskiej "szesnastce". Czy było zagranie ręką jednego z obrońców? Sędzia nawiązał połączenie z kolegami z VAR-u, ale nie podyktował rzutu karnego.

Przed nami ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry. Jeśli ktoś jeszcze "szuka" tu gola to jest to Hiszpania.

Hiszpania. Schodzi: Diego Costa. Wchodzi: Iago Aspas.

Nawet Andres Iniesta nie może dokładnie rozprowadzić piłki. Przed chwilą obejrzeliśmy kolejnych, nic nie wnoszących 100 podań.

Informacja o frekwencji - 78 011 widzów na Łużnikach.

Hiszpania strasznie się męczy, a Rosja też nie kwapi się do ataku. Czy też jesteście tego zdania?

Lekki kociołek przed bramką Rosji. Mógł się zrehabilitować Gerard Pique, ale piłka za mocno mu odskoczyła.

Żółtą kartkę otrzymał Roman Zobnin.

Ostry atak w nogi przeciwnika w środku pola.

Hiszpania. Schodzi: Nacho. Wchodzi: Dani Carvajal.

Liczycie jeszcze na gole?

Hiszpania. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Andres Iniesta.

Gołowin pada w polu karnym rywala po straciu z Ramosem! Nie ma wątpliwości... nic nie było!

Rosja. Schodzi: Artiom Dziuba. Wchodzi: Artiom Dziuba.

Chytre podanie do Costy, ale ten na spalonym.

Wreszcie koronkowa akcja Hiszpanii i kilka szybkich podań na jeden kontakt na małej przestrzeni. Costa do Isco, ale strzał podbijają rywale.

Aleksandr Samiedow lekko odepchnął Ramosa i wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie na bliższy słupek zgarniają jednak hiszpańscy obrońcy.

Poczucie humoru ponad wszystko...

Żółtą kartkę otrzymał Ilja Kutiepow.

Faulowany Isco.

Dokładnie tak samo wyglądało to do stanu 1:0 dla Hiszpanii. Tyle, że gra w środku nie idzie piłkarzom Hierro tak jak, by tego oczekiwali. Bez Iniesty i Xaviego to już nie ta Hiszpania.

Koke zacentrował na głowę Costy. Mocny strzał głową i piłka leci hen hen wysoko.

Pogubiona obrona Rosji! Do piłki dopada Jordi Alba, ale chyba nie do końca wie jak uderzyć. Trochę kolanem, trochę udem... prosto do rąk bramkarza.

Gra wznowiona.

Rosja. Schodzi: Jurij Żyrkow. Wchodzi: Władimir Granat.

Zgadzamy się... no może jeszcze Diego Costa.

Koniec I połowy. Długo prowadzili Hiszpanie, ale Rosja wyrównała z "jedenastki".

Ponownie Costa. Lekki strzał głową, który pewnie łapie Akinfiejew.

Podanie do Costy, ten strzela, ale dobrze z bramki wybiegł Igor Akinfiejew!

Pierwsza połowa potrwa jeszcze 2 minuty.

Strzał Isco z 18 metrów trafia prosto w Kutiepowa.

Ostry atak Samiedowa w nogi Alby. Sędzia przywołał winowajcę do siebie, ale kartki nie pokazał.

Gol! Strzelił Artiom Dziuba.

Bramkarz zupełnie zmylony, Rosja wraca do gry!

Żółtą kartkę otrzymał Gerard Pique.

Rzut karny dla Rosji! Gerard Pique zagrał ręką!

Nerwowa reakcja Koke po tym jak Rosjanie mocno wstrzelili piłkę w pole karne. Było blisko samobója!

Groźnie pod hiszpańską bramką, a wszystko za sprawą świetnego rozegrania Gołowina. Strzał Dziuby mija jednak prawy słupek.

Nie ma co ukrywać, wielki mecz to to nie jest. Wyrachowana gra Hiszpanii i póki co bezradna Rosja.

Hiszpanie długo rozgrywają futbolówkę 40 metrów przed bramką Akinfiejewa. Rosjanie błyskawicznie doskakują do zawodnika z piłką, ale nie przekłada się to na odbiory.

Szarżę Zobnina kończy zablokowane dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Gołowin wywalczył stały fragment. Rosjanie rozegrali go krótko, ale nie udało się dośrodkować do rosłego Dziuby.

Isco łatwo odebrał piłkę tuż przed polem karnym rywala. Prostopadłe podanie do podłączającego się Alby jest jednak ciut za mocne.

Grunt to dobra miejscówka...

Musiało minąć trochę czasu, ale Rosja wreszcie zareagowała. Coraz więcej zawodników w białych koszulkach gości hiszpańskim w polu karnym .

Drybling Isco tuż przed linią pola karnego rywali. Można było podać tempo wcześniej, a później już dobrze zareagowali obrońcy.

Rosja straciła gola, ale obraz gry pozostaje bez zmian. Atakują Hiszpanie.

Gol samobójczy! Siergiej Ignaszewicz.

I bramka! Dogranie na dalszy słupek, gdzie o piłkę walczyli Ramos z Ignaszewiczem. Piłka odbiła się od nogi rosyjskiego obrońcy i Akinfiejew tylko odprowadził ją wzrokiem.

Nacho zdemolowany na skrzydle przez Żyrkowa. Będzie dobra okazja do dokładnej centry w pole karne. Przy piłce ustawiony Marco Asensio.

Ruszają z kontrą Rosjanie, ale wszystko kończy się na trzech podaniach w środku boiska. I ponownie w ataku pozycyjnym Hiszpania.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Rosji. Walczył o piłkę Diego Costa... bezskutecznie.

Ruszył prawą flanką Aleksandr Gołowin, ogrywając Ramosa. Udało się wywalczyć rzut rożny, ale strzał Żyrkowa zablokowany.

Rosjanie od razu cofnęli się na własną połowę, oddając pole Hiszpanom. Sborna gra piątką obrońców.

Zaczęli!

Piłkarze już na boisku. Za moment startujemy z grą.

To kto awansuje dalej?

Coraz mniej wolnych krzesełek na trybunach. Jest barwnie, piknikowo i radośnie.

Jeśli ktoś nie widział goli strzelonych do tej pory na mundialu to nic straconego. Oto one!

W oczekiwaniu na mecz zapraszamy do typowania. No, wykażcie się! ---> TYPER WP.PL

Będziemy mieli w tym meczu polski akcent. Paweł Gil ponownie w roli człowieka patrzącego w ekran VAR.

Sędzią głównym będzie 45-letni Holender Bjorn Kuipers. Pewnie nie wiecie, ale jego świat nie kręci się jedynie wokół piłki nożnej. Jest współwłaścicielem trzech supermarketów i zakładu fryzjerskiego.

Faworytem Hiszpania, ale nasz korespondent Mateusz Skwierawski donosi, że gospodarze mundialu wierzą w awans do ćwierćfinału, a rosyjskie media motywują piłkarzy.

Witajcie! Serdecznie zapraszamy na pierwszy z dwóch niedzielnych spotkań 1/8 finału Mistrzostw Świata 2018. Na stadionie Łużniki w Moskwie Rosjanie zagrają z Hiszpanami.