WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Belgia
69' Jan Vertonghen 74' Marouane Fellaini 90+4' Nacer Chadli
Japonia
40' Gaku Shibasaki 48' Genki Haraguchi 52' Takashi Inui
3:2

Belgia odwróciła wynik 0:2 na 3:2 i awansowała do ćwierćfinału.

Gol! Strzelił Nacer Chadli. Asystował mu Thomas Meunier.

Fenomenalny powrót Belgii z zaświatów do ćwierćfinału mistrzostw świata! Ponownie zmiennik zdobył gola! Błyskawiczny kontratak zakończył się strzałem Nacera Chadliego z bliska na 3:2! To Czerwone Diabły świętują awans, a ich przeciwnicy odpadają w dramatycznych okolicznościach.

Dotychczas tylko jedna żółta kartka w tym spotkaniu. Nie został napomniany kartonikiem Vincent Kompany za przewinienie na Keisuke Hondzie.

Doliczone minimum cztery minuty.

Thibaut Courtois musiał interweniować na linii bramkowej po niezdarnej interwencji Axela Witsela. Rzucił się jak lew na piłkę bramkarz Belgii i sparował ją na korner.

Indywidualna akcja Nacera Chadliego zatrzymana dopiero w polu karnym Japonii. Jeszcze wrzut z autu, który również udało się zneutralizować Azjatom.

Belgia uciekła w tym meczu znad przepaści.

Eiji Kawashima utrzymuje Japonię przy życiu! Dwie interwencje chimerycznego bramkarza po uderzeniach Nacera Chadliego oraz Romelu Lukaku. Kibice w czerwonych koszulkach już widzieli zwycięskiego gola oczami wyobraźni.

Akcja kombinacyjna przeprowadzona wewnątrz pola karnego Belgii. W ostatnim momencie interwencja defensora uniemożliwiła zdobycie gola Keisuke Hondzie. Japonia wywalczyła wskutek ataku zmiennika tylko korner.

Hiroki Sakai nie opanował piłki blisko linii bocznej. Prosta pomyłka techniczna i to reprezentacja Belgii mogła wznowić atak wrzutem z autu.

Japonia. Schodzi: Genki Haraguchi. Wchodzi: Keisuke Honda.

Japonia. Schodzi: Gaku Shibasaki. Wchodzi: Hotaru Yamaguchi.

Po wyrównaniu Czerwone Diabły próbują pójść za ciosem i rozstrzygnąć mecz bez dogrywki. To podopieczni Martineza operują piłką na połowie przeciwnika.

Zwrot akcji w Rostowie. Belgia odrobiła dwubramkową stratę.

Kwadrans po przerwie dla Japonii, kolejne 15 minut dla Belgii, a do końca regulaminowego czasu pozostał jeszcze jeden kwadrans. Trudno przywidywać, co wydarzy się na boisku.

Gol! Strzelił Marouane Fellaini. Asystował mu Eden Hazard.

Nie ma już przewagi reprezentacja Japonii. Belgia doprowadziła do remisu 2:2 w pięć minut! Marouane Fellaini wyraźnie przerastał swoich przeciwników wzrostem i główkował po wrzutce Edena Hazarda prosto do siatki.

Japonia przechodzi do ataku po otrzymaniu ciosu. Poderwał kompanów Yuto Nagatomo i efektem jego rajdu po lewym skrzydle był rzut rożny.

Gol! Strzelił Jan Vertonghen.

Beznadziejne zachowanie bramkarza i obrońców reprezentacji Japonii. Belgia zdobyła gola kontaktowego i przedłużyła nadzieję na awans do ćwierćfinału! Jan Vertonghen główkował ponad Eijim Kawashimą do siatki po podaniu od przeciwnika.

Kombinuje reprezentacja Belgii, ale rozsądnie ustawieni od początku Japończycy nie pozwalają często na stwarzanie sytuacji podbramkowych.

Zanosi się na piękny poranek w Japonii.

Belgia. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Marouane Fellaini.

Shinji Kagawa i Yuya Osako utrzymali się w posiadaniu piłki na połowie Belgii. Ich akcja zakończyła się niecelnym strzałem z kilku metrów.

Romelu Lukaku! Napastnik reprezentacji Belgii dopadł do piłki blisko bramki Japonii po dośrodkowaniu Thomasa Meuniera i strzelił głową nieznacznie obok słupka. Świetna szansa na zdobycie gola kontaktowego została zmarnowana.

Dwa kwadranse do końca regulaminowego czasu i Japonia ma solidną dwubramkową przewagę.

Niczym nie przejmuje się Japonia i wywalczyła rzut rożny. Kwadrans po przerwie to trzęsienie ziemi dla Belgów.

Ekspresowo powstrzymana akcja Czerwonych Diabłów jeszcze na ich połowie. Co prawda reprezentacja Belgii wznowiła grę od rzutu wolnego, ale wszyscy zawodnicy w granatowych koszulkach zdążyli się już ustawić w obronie.

Mała pobudka Belgów. Yannick Ferreira Carrasco obrócił się z futbolówką przed polem karnym Japonii, po czym oddał niecelne uderzenie.

Idzie jak burza po swoje Japonia po przerwie. Ponownie oblega pole karne Europejczyków.

Wstrząśnięci są Belgowie i mają problem z przeprowadzeniem ataku. Podanie z głębi pola do Romelu Lukaku było przeciągnięte i piłka wylądowała pod nogami Eiji Kawashimy.

Gol! Strzelił Takashi Inui. Asystował mu Shinji Kagawa.

Nadspodziewanie skuteczne przyspieszenie reprezentacji Japonii i zaskakujący awans wisi w powietrzu! 2:0 dla Azjatów! Takashi Inui ułożył sobie piłkę na prawej stopie przed polem karnym i pokonał Thibaulta Courtoisa świetnym uderzeniem prosto do siatki.

Próbowali błyskawicznie wyrównać Belgowie i nieomal im się ta sztuka udała. Po strzale Edena Hazarda przeciwników uratował słupek.

Gol! Strzelił Genki Haraguchi. Asystował mu Gaku Shibasaki.

Japonia utrudnia zadanie Belgom! Drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni na prowadzeniu. Genki Haraguchi dostał podanie z głębi pola, pomimo obecności przeciwnika ułożył sobie swobodnie piłkę na stopie i strzelił w wewnętrzną część bocznej siatki!

Gra wznowiona po przerwie.

Pierwsza połowa w liczbach.

Czy mecz rozstrzygnie się w drugiej połowie?

Bezbramkowa pierwsza połowa.

Doliczona minuta.

Yuyo Osako powinien strzelić zdecydowanie mocniej po wrzutce Yuto Nagatomo. Thibaut Courtois miał ułatwioną interwencję, choć i tak bronił na raty jak sztubak.

Tak mobilizowali się przed pierwszym gwizdkiem Belgowie.

Yuto Nagatomo w ostatnim momencie uniemożliwił Thomasowi Meunierowi oddanie strzału po dośrodkowaniu Yannicka Ferreiry Carrasco. Doskonała interwencja byłego obrońcy Interu.

Żółtą kartkę otrzymał Gaku Shibasaki za wślizg w nogi Edena Hazarda.

Piąty rzut rożny reprezentacji Belgii. Jan Vertonghen próbował po dośrodkowaniu jeszcze zgrać piłkę do środka i nawet mu się to udało, tyle że adresatem okazał się być Japończyk.

Eden Hazard został zablokowany. Poprawiał kilkanaście sekund później Axel Witsel, po którego uderzeniu piłka poszybowała ponad bramką Japonii. Grę wznowił już dalekim wykopem Eiji Kawashima.

Driesowi Mertensowi odskoczyła zdecydowanie za daleko piłka w polu karnym Japonii. W ten sposób napastnik Napoli uniemożliwił sobie oddanie strzału.

Eden Hazard szuka sposobu na zdobycie gola. Dotychczas bezskutecznie.

Shinji Kagawa rozegrał piłkę na skraju pola karnego do Yuto Nagatomo, po którego mocnym dośrodkowaniu udało się oddać celne uderzenie. Pierwsza tak poważna interwencja Thibauta Courtoisa w tym meczu.

Maleje liczba powodów do optymizmu w obozie Japonii. Nie potrafi utrzymać się choćby przez pół minuty w posiadaniu piłki.

Po interwencji Eijiego Kawashimy drużyna z Beneluksu miała kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu miała wpaść do siatki piłka, ale wpadł w siatkę Vincent Kompany.

Kolejnymi śmiałkami, którzy mierzyli w kierunku bramki Japonii byli Kevin De Bruyne oraz Eden Hazard. Z coraz większym trudem broni się drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Po dośrodkowaniu Driesa Mertensa dopadł do piłki Romelu Lukaku i zanosiło się na uderzenie z bliska do bramki Japonii. Zaplątał się na moment napastnik, dzięki czemu Eiji Kawashima mógł sprzątnąć futbolówkę spod jego nóg.

Yuya Osako zachował się w defensywie jak rasowy obrońca. Napastnik zabrał piłkę Kevinovi De Bruyne, który próbował przedrzeć się lewym skrzydłem.

Coraz dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika reprezentacja Belgii. Budzą się na trybunach jej kibice.

Thomas Meunier uruchomił podaniem ustawionego przed polem karnym Romelu Lukaku. Po raz drugi w tym meczu napastnik znany z Premier League oddał strzał, ale natychmiast udało się go zablokować. Ponownie korner bez większego zagrożenia.

Jan Vertonghen odprowadził piłkę i przeciwnika poza boisko. Od bramki Thibaut Courtois.

Przyspiesza Belgia i wywalczyła kolejny rzut rożny. Tym razem przyblokowany został Romelu Lukaku, który doczekał się podania w polu karnym, ale w gąszczu przeciwników było trudno o czyste uderzenie.

Axel Witsel zakręcił się przed polem karnym reprezentacji Japonii i znalazł miejsce do uderzenia. Futbolówka ominęła bramkę po rykoszecie i Belgia miała jeszcze korner.

Dries Mertens przytomnie rozegrał atak do osamotnionego Yannicka Ferreiry Carrasco, ale ten zamiast wykorzystać wolną przestrzeń, wdał się w skazany na niepowodzenie pojedynek z dwoma przeciwnikami. Dobrze zapowiadała się ta akcja, a nic z niej nie wynikło.

Do środka linii ataku przesunął się Dries Mertens zamiast Romelu Lukaku, ale wyłącznie pobiegał za futbolówką, którą wymieniali na własnej połowie Japończycy.

Kevin De Bruyne został sfaulowany w momencie walki o piłkę. Ta została więc przyznana Czerwonym Diabłom, których piekielnej mocy jeszcze nie widać.

Efektem szybkiego ataku dośrodkowanie w pole karne Belgii, gdzie musiał interweniować Vincent Kompany.

Yannick Ferreira Carrasco nie znalazł miejsca do uderzenia zza pola karnego i postanowił wymienić podania z Edenem Hazardem. Nie wyszła ta kombinacja Belgom i zneutralizowali zagrożenie Azjaci.

Eden Hazard próbował wbiec na przebój między kilku Japończyków, gdzie zadziałała siła złego na jednego. Drużyna z Azji przejęła futbolówkę i przeprowadziła akcję oskrzydlającą. Przerwał ją dopiero w polu karnym Toby Alderweireld.

Na połowie Japonii został sfaulowany Eden Hazard. Reprezentacja Belgii wznowiła grę krótkim podaniem z rzutu wolnego i nie pchała piłki na siłę w okolicę pola karnego.

Początkowo nie jest łatwo Belgom przetransportować piłki na połowę przeciwnika. Rozsądnie ustawieni Japończycy, natomiast Europejczycy nerwowo.

Pierwsza minuta i premierowe uderzenie. Yannick Ferreira Carrasco wybił piłkę prosto pod nogi ustawionego przed polem karnym Shinjiego Kagawy, którego płaski strzał ominął bramkę Belgii.

Od środka rozpoczęli grę Belgowie.

Która drużyna awansuje do ćwierćfinału?

Belgia na czerwono, Japonia w granatowych koszulkach.

Reprezentanci Belgii w Rostowie.

Sędzia: Janny Sikazwe (Senegal)

Reprezentacja Belgii zdobyła komplet punktów w fazie grupowej mistrzostw świata. O awans do ćwierćfinału zagra z Japonią, która w poprzednim meczu przegrała z Polakami.