Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lothar MatthaeusNewspix / FOTO OLIMPIK / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Lothar Matthaeus

Lothar Matthaeus: Podolski i Schweinsteiger powinni odejść z kadry. Loew nie będzie na nich stawiał

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zdaniem Lothara Matthaeusa, 31-letni Lukas Podolski oraz Bastian Schweinsteiger nie powinni kontynuować kariery w reprezentacji Niemiec w eliminacjach MŚ 2018.

Po zakończeniu Euro 2016Lukas Podolski zapewnił, że nie porzuca drużyny narodowej i nie czuje się słabszy od innych zawodników reprezentacji Niemiec. Było to o tyle zaskakujące, że Joachim Loew podczas francuskiego turnieju tylko w końcówce jednego spotkania wpuścił go na boisku.

Kapitan Bastian Schweinsteiger stwierdził, że sens kontynuowania kariery reprezentacyjnej musi jeszcze przemyśleć. Przyznał, iż liczne kontuzje utrudniają mu wypełnienie obowiązków w kadrze.

Lothar Matthaeus nie ma wątpliwości - dla "Poldiego" i Schweinsteigera nie ma już miejsca w ekipie mistrzów świata. - Obaj zauważą, że Loew nie będzie już na nich stawiał. Podolski zdaje sobie sprawę, że na jego pozycji są inni zawodnicy, z kolei Schweinsteiger przez liczne kontuzje trochę stracił ze swojej jakości - analizuje 150-krotny reprezentant kraju.

- Obu dobrze zrobiłaby rezygnacja z gry w narodowych barwach, powinni to zrobić także ze względu na kondycję i przygotowanie fizyczne. Niewykluczone, że pozwoliłoby im to lepiej spisywać się w klubach - Galatasaray Stambuł i Manchesterze United - tłumaczy Matthaeus.

Dodajmy, że bezpośrednio po mistrzostwach Europy Michael Ballack sugerował Schweinsteigerowi pożegnanie się z kadrą. Argumentował to słabnącą formą pomocnika i ryzykiem miejsca na ławce rezerwowych na stałe.

ZOBACZ WIDEO Jan Tomaszewski: Największym obajwieniem Euro okazał się Kapustka (źródło: TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL