Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Fabio Murru

Szef skautów Udinese: Zieliński jest jak Zidane

Maciej Kmita
Maciej Kmita
- Był tak dobry, że nawet nie potrafiliśmy określić, czy jest prawo, czy lewonożny - mówi o Piotrze Zielińskim szef skautów Udinese Calcio, Andrea Carnevale. Człowiek, który przed laty ściągnął Polaka do Włoch, rozpływa się nad jego talentem.

Piotr Zieliński występuje w Italii już od 2011 roku. Przed sezonem 2011/2012 przeniósł się z Zagłębia Lubin do Udinese Calcio. W tym klubie zadebiutował w Serie A, ale w dwóch ostatnich sezonach był wypożyczony do Empoli. Tam poznał Maurizio Sarriego, który w sierpniu ściągnął go do Napoli.

Klub z San Paolo zapłacił za niego 20 mln euro, ale Zieliński już zaczyna się spłacać. W dwóch ostatnich meczach z Interem Mediolan (3:0) i Cagliari (5:0) był czołową postacią Napoli. We Włoszech mówi się o nim coraz więcej i coraz cieplej.

Zachwycony Zielińskim jest m.in. szef skautów Udinese, Andrea Carnevale, który w 2011 roku ściągnął Polaka do Italii. Włoch wypatrzył Zielińskiego podczas turnieju juniorów.

- Był w Toulonie i od razu po tym, jak go zobaczyliśmy, wzięliśmy go do Włoch. Był z nami dwadzieścia dni, ale już po trzech, czterech treningach zdałem sobie sprawę z tego, że jest bardziej utalentowany od innych. Po sparingu powiedzieliśmy prezydentowi klubu, żeby jak najszybciej go sprowadzić, bo to piłkarz, którego nie możemy stracić - opowiada Carnavale.

ZOBACZ WIDEO Sonda SPORT.TVP.PL: co piłkarze Legii zapamiętają z Ligi Mistrzów? (źródło: TVP SA)

- Był najmłodszy w grupie, ale najlepszy. Byłem pod wrażeniem jego elegancji i klasy. Był tak dobry, że nawet nie potrafiliśmy określić, czy jest prawo, czy lewonożny. Obiema nogami grał perfekcyjnie! - ekscytuje się szef skautów Udinese.

Carnavale nie jest zaskoczony skalą rozwoju Zielińskiego: - Spodziewałem się, że tak się rozwinie, bo to czysty talent. To, że pracował już z Sarrim, ułatwiło mu wejście do zespołu. Jeśli piłkarz czuje się doceniony, wszystko przychodzi łatwiej.

Były reprezentant Włoch pokusił się o porównanie Zielińskiego do samego Zinedine'a Zidane'a, czyli najlepszego piłkarza świata przełomu wieków i jednego z idoli Zielińskiego: - Ze sposobu poruszenia przypomina mi Zidane'a. Nie chce ich porównywać, ale Zieliński rusza się dokładnie jak Zidane. Przypomina mi też trochę młodego Hamsika, gdy Napoli wzięło go z Brescii. W Napoli się rozwinie. Może stać się wielkim piłkarzem.

Bilans Zielińskiego w Napoli to na razie dwie bramki i dwie asysty w 20 występach. Po przenosinach do Neapolu 22-latek stał się podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. We wszystkich czterech jesiennych meczach el. MŚ 2018 grał od pierwszego gwizdka, podczas gdy wcześniej był w zespole Adama Nawałki jedynie zmiennikiem.

Piotr Zieliński zagości na dłużej w "11" reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL