Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński

Prezydent Wrocławia: Niech żyje demokracja!

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
- Niech żyje wolność, niech żyje demokracja! - zamanifestował na otwarciu Igrzysk World Games 2017 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. I dostał owację od 30 tysięcy ludzi.

To były słowa "poza protokołem". Pełna wypowiedź brzmiała: "Chcę powiedzieć coś bardzo dzisiaj ważnego. Niech żyje wolność i demokracja". Na Stadionie Wrocław trwa otwarcie Igrzysk World Games 2017. Rafał Dutkiewicz jako gospodarz imprezy witał kibiców i sportowców z całego świata. 

Jego słowa są oczywiste. To manifestacja przeciwko decyzjom Prawa i Sprawiedliwości. Rządząca partia postanowiła zreformować Sąd Najwyższy. W czwartek po burzliwych pracach Sejm przegłosował ustawę o Sądzie Najwyższym. Głosowało za nią 235 posłów, przeciw było 192, a 23 wstrzymało się od głosu. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych ustaw głosowana w Sejmie. Przewiduje utworzenie trzech nowych Izb SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku.

Przeciwnicy reformy mówią o końcu demokracji. Od niedzieli pod Sejmem są protesty. Sytuacja jest napięta. 

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Tańczący Leo Messi i Katarzyna Kiedrzynek na plaży

Przekaz Dutkiewicza jest bardzo mocny i będzie słyszalny na świecie. World Games 2017 to impreza, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Można powiedzieć, że są to igrzyska, tylko sportów nieolimpijskich. Potrwają dwa tygodnie. 

Jak wielkie jest to wydarzenie, najlepiej niech pokażą liczby. Do Wrocławia przyjechało 3,5 tysiąca sportowców ze 112 krajów. Sprzedano ponad 100 tysięcy biletów, rozegranych zostanie 31 konkurencji. Transmisje z zawodów zostaną pokazane na całym świecie, tylko w Chinach zasięg wynosi 400 mln telewidzów.

Igrzyska relacjonuje ponad 400 dziennikarzy z całego świata.

Czy w Polsce faktycznie skończyła się demokracja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

 • Modafi Zgłoś
  A co do sądownictwa. PO miało 8 długich lat na to, aby zrobic z tym wreszcie porządek (tym bardziej, że każdy z nich doskonale wiedział o tym, że ta instytucja to skostniały beton) a i
  Czytaj całość
  tak kompletnie nic z tym nie zrobiono. A dlaczego nic z tym nie zrobiono....... ?
  • Modafi Zgłoś
   A i jeszcze jedno, chyba najważniejsze. Prawie cała UE i te ich elity, atakują nas tak po prawdzie za wszystko. A wystarczyłby jeden gest, żeby dali nam spokój. Mam tu na myśli sprawę
   Czytaj całość
   migrantów. Gdyby nasz rząd zmienił zdanie, i zakomunikował, że jako państwo zgadzamy się na przyjmowanie do Polski DOWOLNEJ ilości migrantów, to idę o zakład, że jak za dotknięciem czarojdziejskiej różdżki nasze problemy z atakami z prawie każdej strony (szczególnie z lewa) by ustały. Może to i dla niektórych śmieszne, ale niestety prawdziwe.
   • Kasyx Zgłoś
    Brawi panie prezydencie, flacha dla pana.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL