Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Peru Newspix / Sebastian Castaneda / Na zdjęciu: reprezentacja Peru

Peru grozi wykluczenie z mistrzostw świata. Włosi liczą na miejsce na mundialu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zawirowania wokół peruwiańskiej federacji piłkarskiej mogą stanąć na przeszkodzie, by reprezentacja tego kraju wystąpiła na mundialu. Władzę nad związkiem chce przejąć państwo, co jest niedozwolone w przepisach FIFA.

Reprezentacja Peru wywalczyła awans do mistrzostw świata po wyeliminowaniu w barażach Nowej Zelandii. Mimo to Peruwiańczycy nie mogą być spokojni o grę na mundialu. Wszystko przez polityczne zapędy partii rządzącej, która chce mieć kontrolę nad piłkarską federacją tego kraju.

Paloma Noceda, przewodnicząca komisji zajmującej się między innymi sportem, chce, by piłkarski związek wszedł w struktury Peruwiańskiego Instytutu Sportu. Tym samym przestałby to być niezależny związek. Takiej możliwości nie dopuszczają przepisy FIFA.

Jeśli ustawa weszłaby w życie, to światowa federacja mogłaby zawiesić reprezentację Peru, co groziłoby wykluczeniem z przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się na rosyjskich boiskach. FIFA z niepokojem czeka na informacje z Peru i poprosiła tamtejszy związek o najświeższe informacje.

Co prawda do ewentualnego wykluczenia Peru z mundialu jeszcze daleka droga, lecz już pojawiają się doniesienia, że zespół z Ameryki Południowej mogliby zastąpić Włosi. Reprezentacja tego kraju przegrała w barażu ze Szwedami i po raz pierwszy od 60 lat nie zagra na MŚ.

W przypadku wykluczenia Peruwiańczyków z mundialu, nie jest znany następca tego zespołu. FIFA miałaby twardy orzech do zgryzienia i musiałaby rozpatrywać wiele czynników.

ZOBACZ WIDEO: Prezes Górnika Zabrze: Nie będzie wyprzedaży

Czy reprezentacja Peru w przypadku złamania regulaminu FIFA powinna być wykluczona z mundialu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

 • Plotzek Zgłoś
  Jestem za Włochami. Jeżeli w Peru jest zamieszanie polityczne. Dlaczego, bo nie wyobrażam sobie MŚ bez nich. Nie mają tu dla mnie znaczenia inne czynniki sportowe. Włochy to potęga
  Czytaj całość
  piłkarska, a Szwedom się udało ich przejść grą obronną. Dlatego, że Włochy grają nieprzerwanie w MŚ od 1958 roku. Dlatego.
  • vanhorne Zgłoś
   jesli wyklucza peru z mundialu, to powinna ich zastapic chile
   • Macias88Pila Zgłoś
    Ja tam widzę 2 rozwiązania: 1. Awans uzyskuje Nowa Zelandia (przegrał w bezpośrednim dwu-meczu barażowym z Peru); 2. Awans uzyskuje reprezentacja, która jest najwyżej sklasyfikowana w
    Czytaj całość
    rankingu FIFA, spośród drużyn, które przegrały swoje mecze barażowe (pod uwagę można by brać mecze barażowe ze wszystkich kontynentów). Na oko, najrozsądniejszą opcją wydaje się ta pierwsza, lecz druga też jest ciekawa, bo może zwiększyć atrakcyjność mistrzostw i podnieść ich poziom.
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL