WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Krzysztof Porębski / Mecz sparingowy Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Wisła Kraków

Zaskakujące ogłoszenie w Urzędzie Pracy. Klub szuka piłkarza

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W nietypowy sposób nowego piłkarza szuka Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. Występujący w wadowickiej lidze okręgowej klub zamieścił w Powiatowym Urzędzie Pracy zaskakujące ogłoszenie.

W tabeli wadowickiej grupy ligi okręgowej Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska zajmuje dziewiąte miejsce. Klub przed startem rundy wiosennej szuka wzmocnień. Uzupełnieniem kadry mają być zawodnicy, którzy zgłoszą się do Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach i odpowiedzą na ofertę zatrudnienia.

Z ogłoszenia zamieszczonego przez Kalwariankę wynika, że klub poszukuje trzech nowych piłkarzy. Zakresem ich obowiązków ma być rozwijanie swoich umiejętności poprzez szkolenie się w klubie i uczestnictwo w rozgrywkach klasy okręgowej. Oferowany rodzaj zatrudnienia to umowa zlecenie. Z kolei wynagrodzenie wynosi co najmniej 600 złotych miesięcznie.

To rzadki przypadek, by sportowy klub szukał zawodnika za pomocą Powiatowego Urzędu Pracy. Nie jest jednak wykluczone, że Kalwarianka chce podpisać umowy z zagranicznymi zawodnikami i dlatego musiała zamieścić takie ogłoszenie będące tzw. testem potrzeb rynkowych.

Takie są przepisy i wymogi jeśli chodzi o zatrudnianie obywateli krajów spoza Unii Europejskiej. W przeszłości takie ogłoszenie zamieścił m.in. Lech Poznań, który mógł później podpisać kontrakt z Vladimirem Volkovem. Z podobnej procedury korzystały też kluby koszykarskie czy żużlowe.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #16: Kolejne kłopoty Krychowiaka. Bluzgi z trybun


Pasjonujesz się sportem i lubisz robić zdjęcia? Porady naszego eksperta, jak zabrać się za fotografię sportową, znajdziesz TUTAJ.

Komentarze (3):