Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Milanu, a wśród nich Krzysztof Piątek (nr 19)Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: piłkarze Milanu, a wśród nich Krzysztof Piątek (nr 19)

Koledzy z szatni Milanu nadali ksywę Krzysztofowi Piątkowi

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Piątkowe wydanie "La Gazzetta dello Sport" przekonuje, że Krzysztof Piątek znakomicie zaaklimatyzował się w szatni w Milanu. Dziennik ujawnia, że koledzy z szatni wołają na Polaka "Szewa", nawiązując do Andrija Szewczenki.

W najbliższej kolejce Serie A znów zobaczymy hit serii gier z udziałem Milanu i Krzysztofa Piątka. Tym razem polskiego napastnika czeka starcie z obrońcami Atalanty Bergamo, która jest rewelacją ostatnich tygodni na Półwyspie Apenińskim.

Przed spotkaniem "La Gazzetta dello Sport" poświęca najwięcej miejsca najlepszym snajperom obu drużyn - reprezentantowi Polski oraz Duvanowi Zapacie. Kolumbijczyk strzelił od grudnia 15 bramek w lidze i wyprzedził Piątka w klasyfikacji strzelców Serie A o jedno trafienie.

W artykule o naszym rodaku dziennikarze skupiają się na temat jego aklimatyzacji w zespole z San Siro. Według ich informacji przebiegła ona błyskawicznie i Piątek złapał świetny kontakt z nowymi kolegami.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Na potwierdzenie tych słów cytują Diego Laxalta, lewego obrońcy Milanu. - To bardzo pozytywna postać. Krzysztof ciągle się uśmiecha i szuka okazji do żartu, to dobra cecha - mówi o nim Urugwajczyk.

Włosi ujawniają też, jaki pseudonim nadał Polakowi inny piłkarz Milanu, Tiemoue Bakayoko. Francuz zwraca się do niego "Szewa", nawiązując do byłego wybitnego napastnika klubu, Andrija Szewczenki.

Polski klub czeka na pieniądze za transfer Krzysztofa Piątka

W ostatnich tygodniach wielu znanych ekspertów we Włoszech porównało styl gry Piątka do Ukraińca, który występował na San Siro w latach 1999-2006.

To właśnie Bakayoko ma być jednym z najlepszych kolegów reprezentanta Polski w szatni Rossonerich. "La Gazzetta dello Sport" zwraca uwagę, że Piątek świetnie rozumie się poza boiskiem także z Lucasem Paquetą.

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL