WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo w koszulce Juventusu

Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo może się doigrać. Chodzi o gest złapania się za krocze

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Czarne chmury nad Cristiano Ronaldo po tym, jak skopiował gest Diego Simeone i celebrując bramkę, złapał się za krocze. UEFA w czwartek zajmie się zachowaniem Portugalczyka z rewanżowego spotkania Ligi Mistrzów Juventus - Atletico Madryt (3:0).

Cristiano Ronaldo złapał się za krocze, nawiązując do zachowania Diego Simeone z pierwszego meczu obu drużyn. Wówczas taki sam gest wykonał trener Atletico Madryt (więcej TUTAJ). Ostatecznie Simeone przeprosił za swoje zachowanie, a UEFA wymierzyła mu karę w wysokości 20 tys. euro.

Ronaldo po strzeleniu jednej z bramek, w rewanżowym meczu, powtórzył gest Simeone. I tą sprawą UEFA zajmie się podczas najbliższego posiedzenia Organu Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które zostało zaplanowane na czwartek 21 marca.

"La Gazzetta dello Sport" przekonywała już kilka dni temu, że Ronaldo może nie tylko dostać po kieszeni, ale także zostać zawieszony. Na jego niekorzyść działa też to, co działo się po zakończeniu spotkania w Turynie. Ronaldo miał wykrzykiwać obraźliwe hasła w kierunku kibiców Atletico Madryt (więcej TUTAJ).

Zawieszenie Ronaldo to byłaby spora strata dla Juventusu. Stara Dama w ćwierćfinale zmierzy się z Ajaxem Amsterdam. Pierwszy mecz odbędzie się w Holandii. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 9 i 10 kwietnia, a rewanże 16 i 17 kwietnia 2019.

Komplet par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów:

Ajax Amsterdam - Juventus Turyn
Liverpool FC - FC Porto
Tottenham - Manchester City
FC Barcelona - Manchester United

ZOBACZ WIDEO Serie A: Cionek z asystą, AS Roma z sensacyjną porażką [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Ronaldo powinien zostać zawieszony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL