Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof PiątekNewspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

El. Euro 2020. Austria - Polska. Przewidywany skład: Krzysztof Piątek na ławce, nowa pozycja Piotra Zielińskiego

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Wszystko wskazuje na to, że z Austrią od pierwszych minut zagra dwójka napastników: Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Krzysztof Piątek usiądzie na ławce rezerwowych. Na lewej stronie pomocy ma zagrać Piotr Zieliński.

Z Wiednia Mateusz Skwierawski 

Jedno jest pewne - w bramce wystąpi Wojciech Szczęsny. Jerzy Brzęczek potwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej, że zawodnik Juventusu będzie numerem 1 co najmniej przez najbliższe półrocze.

W obronie Brzęczek postawi na sprawdzonych zawodników. W środku wystąpi para Jan Bednarek - Kamil Glik, która grała ze sobą w trzech z sześciu jesiennych meczów. Glik jest w coraz lepszej formie, jego Monaco zaczęło wygrywać mecze w lidze, natomiast Bednarek od ponad trzech miesięcy występuje regularnie w Southampton i należy do najlepszych zawodników drużyny. To jedyny piłkarz, który wystąpił u Brzęczka we wszystkich spotkaniach, sam stwierdził również, że selekcjoner w momencie kryzysowym "utrzymał go przy życiu".

Na bokach obrony wystąpią Bartosz Bereszyński i Tomasz Kędziora. Piłkarz Sampdorii Genua z lewej strony, choć nie jest to jego nominalna pozycja, ale wcześniej grał na niej z konieczności i spisywał się poprawnie. Kędziora to najmniej doświadczony zawodnik reprezentacji z wyjściowego składu (7 występów w kadrze) i największa zagadka, ale u nowego trenera zagrał w czterech meczach. Wydaje się, że Brzęczek się do niego przekonał. 

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Mila o wyborze bramkarza. "Łukasza bardzo to boli. Mimo to zachowa się profesjonalnie"

W pomocy nie będzie niespodzianek poza jedną, pozycją Piotra Zielińskiego. Dotąd ten zawodnik kojarzył nam się raczej z kreowaniem gry i pozycją numer "10", ale Brzęczek zamierza sprawdzić Zielińskiego na lewej pomocy. To miejsce na boisku, gdzie piłkarz świetnie odnajduje się w SSC Napoli. W kadrze jeszcze tam nie grał. 

El. ME 2020. Austria - Polska: miejsce, w którym Howard Webb usłyszał "Zabić sędziego!"

Dalej nie będzie niespodzianek: prawa pomoc to teren będącego w bardzo dobrej formie Kamila Grosickiego, środek należy do Grzegorza Krychowiaka i Mateusza Klicha. 

Najbardziej pikantnym tematem ostatnich tygodni był atak reprezentacji. Bo jak pogodzić Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika? Napastnicy prześcigają się w strzelaniu goli w swoich klubach, Piątek i Milik rozgrywają sezon życia, ale przecież trudno wyobrazić sobie drużynę z Lewandowskim, kapitanem, na ławce rezerwowych. 

Dlatego Brzęczek posadzi na niej Krzysztofa Piątka. Selekcjoner zamierza postawić na duet Lewandowski - Milik, który świetnie współpracował ze sobą między innymi w eliminacjach Euro 2016. Wtedy obaj piłkarze strzelili w sumie 19 goli i dołożyli 12 asyst. 

Przewidywany skład na mecz z Austrią:

Polska: Szczęsny - Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński - Grosicki, Krychowiak, Klich, Zieliński - Lewandowski, Milik.

Początek spotkania o godzinie 20.45.

El. Euro 2020: Austria - Polska: polskie gwiazdy czy austriacka armia

Czy Polska awansuje na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (29):

Wszystkie komentarze (29)

Komentarze (29)

×
    Wszystkie komentarze (29)
    PRZEJDŹ NA WP.PL