WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Polski

El. Euro 2020. Austria - Polska: Bilety sprzedały się w jeden dzień. Polacy kupują je od Austriaków

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Około pięciu tysięcy biletów kupili kibice z Polski na czwartkowy mecz z Austrią w eliminacjach Euro 2020. A PZPN miał do dyspozycji prawie połowę mniej wejściówek.

Polski Związek Piłki Nożnej wypuścił do sprzedaży trzy tysiące biletów. - Było tak duże zainteresowanie, że wszystkie sprzedały się w jeden dzień - mówi nam Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji. 

Można zakładać, że na trybunach stadionu Ersta Hapela w Wiedniu pojawi się ok. pięciu tysięcy kibiców z Polski - tak przewiduje austriacki dziennik "Der Standard". Niewykluczone, że naszych fanów będzie jednak więcej. Według badań sprzed roku, w Austrii mieszka 62 tysiące Polaków, a do Wiednia na mecz kadry wybierają się też kibice z Niemiec. 

El. ME 2020. Austria - Polska: miejsce, w którym Howard Webb usłyszał "Zabić sędziego!"

- Trudno określić dokładnie, ilu polskich kibiców zjawi się na stadionie, ponieważ nie mamy informacji jak wiele biletów kupią od austriackiego związku. W dniu meczu są kolejki do kas, zainteresowanie spotkaniem nie jest rekordowe, ale na pewno spore - dopowiada Kwiatkowski.

Dziennikarze "Der Standard" spodziewają się frekwencji na poziomie 38 tysięcy kibiców. Początek meczu Austrii z Polską o godzinie 20.45. 

El. Euro 2020. Austria - Polska. Przewidywany skład: Krzysztof Piątek na ławce, nowa pozycja Piotra Zielińskiego

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Wichniarek stawia na sprawdzony duet napastników. "Wielokrotnie dawali nam sporo radości"

Czy reprezentacja Polski awansuje na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL