WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski

El. ME 2020. Austria - Polska. Zbigniew Boniek wbił szpilkę krytykom Jerzego Brzęczka

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Prezes PZPN wykorzystał zwycięstwo nad Austrią (1:0), by uderzyć w tych, którzy nie wierzyli w Jerzego Brzęczka. - Rozliczajcie dalej - podsumował Zbigniew Boniek.

Nie wszyscy byli optymistami przed startem eliminacji Euro 2020. Wcześniejsze mecze reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka wywoływały dyskusje, czy to na pewno odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Selekcjoner jednak zamknął usta krytykom po zwycięstwie nad Austrią 1:0.

Paweł Kapusta: Austriacki kamień węgielny. Grajmy na dwie strzelby! (komentarz) >>

Po meczu na Twitterze odezwał się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wykorzystał okazję, by uderzyć w tych, którzy już nie wierzyli w Brzęczka.

Kibice jednak nie dają za wygraną. Sceptycy wypominają, że Biało-Czerwoni wygrali, ale nie był to styl, który by ich przekonał. Zwracają też uwagę, że przy mniejszej dawce szczęścia Austriacy mogli nas pokarać. Wystarczy tylko przypomnieć świetną okazję Marca Janko w samej końcówce.

El. ME 2020. Zatrzymania po meczu Austria - Polska. Jeden Polak pobił policjanta >>

Dla Brzęczka było to pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera. W poprzednich sześciu spotkaniach nasi piłkarze trzy razy przegrali i mieli tyle samo remisów. W niedzielę będzie jednak okazja na poprawienie bilansu, bo naszym rywalem będzie Łotwa.

ZOBACZ WIDEO Kamil Grosicki po meczu z Austrią. "Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Zaczyna się nowa reprezentacja"

Czy Brzęczek jest dobrym selekcjonerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

    Pokaż więcej komentarzy (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL