Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marc JankoNewspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.P / Na zdjęciu: Marc Janko

El. Euro 2020. Austria - Polska. Janko zakpił z naszej reprezentacji

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Napastnik Austrii mógł doprowadzić do remisu, jednak zmarnował znakomitą okazję. Po meczu skrytykował naszą reprezentację.

Marc Janko mógł zostać bohaterem austriackich kibiców. Podczas pierwszego meczu eliminacji ME 2020 jego drużyna przegrała z Polską 0:1 (więcej o meczu tutaj), choć miała kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Najlepszą w 81. minucie, którą zmarnował 35-letni zawodnik FC Lugano.

Dostał znakomitą piłkę na głowę, polscy obrońcy się zagapili, Wojciech Szczęsny nie interweniował. W efekcie Janko miał wyborną okazję, ale źle złożył się do strzału i piłka minęła słupek polskiej bramki. Mówił o tym tutaj.

Po meczu David Alaba oceniał, że wynik nie jest sprawiedliwy (zobacz tutaj), podobnie Arnautović. W identycznym niemal tonie wypowiadał się Janko.

Udzielił wywiadu dla sport.oe24.at, gdzie skrytykował naszą kadrę. - Polacy sami nie wiedzą, jak wygrali. Byliśmy wyraźnie lepszym zespołem - powiedział austriacki napastnik. Dodał, że piłkarze Jerzego Brzęczka, uważani za faworyta grupy, przyjęli w Wiedniu postawę wyczekującą. - To powinno dodać nam odwagi. Wiemy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym - dodał.

W niedzielę Polacy zagrają o 20.45 na PGE Narodowym z Łotwą, a Austriacy wyjazdowy mecz z Izraelem.

ZOBACZ TAKŻE: El. ME 2020. Przegląd prasy prosto z Wiednia: Austriacy rozczarowani, spokojni i... zaskoczeni

Czy Polacy wygrają niedzielny mecz z Łotwą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL