WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

El. ME 2020: Polska - Łotwa. Jerzy Brzęczek: Aż ośmiu piłkarzy chorych. Jest w tej grupie Krzysztof Piątek

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
- Mamy w kadrze małą epidemię. Przeziębionych jest aż ośmiu zawodników. Jest w tej grupie Krzysztof Piątek. Jeśli się wyleczy, zagra w niedzielę w pierwszym składzie - powiedział przed meczem eliminacji Euro 2020 z Łotwą Jerzy Brzęczek.

- Po meczu w Wiedniu lista zawodników mających problemy zdrowotne mocno się nam wydłużyła. Mamy w drużynie dużą grupę przeziębionych zawodników, cierpiących na infekcję górnych dróg oddechowych. Dotyczy to ośmiu graczy. Są w tej grupie między innymi Krzysztof Piątek Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich czy Wojtek Szczęsny - zdradził Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski przed eliminacyjnym meczem z Łotwą.

- Mam nadzieje, że lekarzom uda się to zatrzymać. To, w jakim zagramy składzie, zależy od rozwoju sytuacji. Arek Milik miał pierwszy problemy z gardłem jeszcze przed meczem z Austrią. Może to jakiś problem z klimatyzacją? Dolegliwości ma bowiem teraz wielu zawodników. Sztab medyczny pracuje na pełnych obrotach - dodał selekcjoner. Na szczęście urazy, które złapali Jan Bednarek i Piotr Zieliński w Wiedniu okazały się niegroźne.

El. ME 2020. Polska - Łotwa. Z kim zagramy w niedzielę, czyli czekając na festiwal bramek

Podstawowe pytanie, które od kilku dni ciśnie się na usta polskim kibicom, brzmi: czy w meczu z Łotwą od pierwszej minuty po boisku biegał będzie duet Robert Lewandowski - Krzysztof Piątek? - Wszystko zależy od tego, jak będzie się czuł Krzysiek. Dziś wyjdzie na trening, da nam to wiele odpowiedzi. Jeśli Piątek będzie zdrowy, znajdzie się w pierwszym składzie - przyznał selekcjoner.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski skomentował mecz z Austrią. "Styl jest nieważny, liczy się zwycięstwo"

- Spodziewam się w niedzielę trudnego spotkania. To drużyna z nowym trenerem, który miał bardzo mało czasu na pracę, bo niedawno była tam zmiana selekcjonera. W drużynie jest jednak wielu zawodników, którzy występują bądź występowali w lidze polskiej. Dla nich to dobra okazja do pokazania się i może wywalczenia lepszych kontraktów - ocenił rywala Jerzy Brzęczek. - Tylko dobre nastawienie i energia, dokładnie taka jak w Wiedniu, da nam trzy punkty w niedzielnym spotkaniu. W przeszłości zdarzały się już takie mecze, w których byliśmy faworytami i bardzo się męczyliśmy - przestrzegł selekcjoner.

Marek Wawrzynowski: Szymon Żurkowski na Łotwę. Lepszego momentu nie będzie (felieton)

Mecz Polska - Łotwa w niedzielę o godzinie 20:45. Transmisja w TVP1 i Polsat Sport.

Jak zakończy się mecz Polska - Łotwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (30):

    Pokaż więcej komentarzy (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL