Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominik EbebengeNewspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Dominik Ebebenge

Fortuna I liga. Dominik Ebebenge w Rakowie Częstochowa. To zaufany człowiek Bogusława Leśnodorskiego

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Dominik Ebebenge został doradcą zarządu Rakowa Częstochowa do spraw sportowych. To zaufany człowiek Bogusława Leśnodorskiego, w latach 2013-2016 pracował w kierowanej przez niego Legii Warszawa.

"We współpracy z właścicielem klubu, zarządem, trenerem i działem skautingu będzie zajmował się między innymi udziałem w procesie pozyskiwania zawodników do pierwszego zespołu, a także negocjacjami transferowymi i kontraktowymi" - czytamy w komunikacie klubu.

Dominik Ebebenge przejmie obowiązki byłego dyrektora sportowego Łukasza Piworowicza, który w połowie marca, po ledwie ośmiu miesiącach pracy, zrezygnował ze stanowiska.

- Kierunek rozwoju pionu sportowego Rakowa w wielu aspektach rozbiega się z moją wizją funkcjonowania tego obszaru działalności klubu - wyjaśnił Piworowicz.
Jego dymisja była zaskoczeniem, a nie mniejszą niespodzianką jest to, że zastąpił go właśnie Ebebenge. 27-latek wypłynął na szerokie wody w Legii Warszawa. Pracował przy Łazienkowskiej 3 w latach 2008-2017, a przez cztery ostatnie lata był kierownikiem ds. rozwoju sportowego stołecznego klubu i prawą ręką Bogusława Leśnodorskiego, nie tylko w sprawach sportowych.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa" #6. Liga Mistrzów, "TurboGrosik" w formie, strajk trenerów i piękne historie Lewandowskiego oraz Piątka [cały odcinek]

Ebebenge był jednym z architektów sukcesów, które Legia odniosła pod rządami Leśnodorskiego. Miał udziału w zdobyciu przez Wojskowych czterech mistrzostw i trzech Pucharów Polski. Za jego kadencji klub z Łazienkowskiej 3 trzy razy zagrał w fazie grupowej Ligi Europy i raz awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Z Legii odszedł na początku 2017 roku, gdy Leśnodorski i Maciej Wandzel sprzedali swoje udziały Dariuszowi Mioduskiemu i ten został jedynym właścicielem klubu. Więcej o tym TUTAJ. Ostatnio Ebebenge pracował z Mariuszem Piekarskim w jego agencji menedżerskiej UNIDOS, która reprezentuje m.in. Michała Pazdana czy Macieja Rybusa.

Czytaj również -> Lech czy Legia - kto szkoli najlepiej?

Prowadzony przez Marka Papszuna Raków to aktualny lider Fortuna I ligi. Tylko kataklizm zabierze częstochowianom awans do ekstraklasy - siedem kolejek przed końcem Raków ma aż 13 punktów przewagi nad trzecim miejscem.

Drużyna Papszuna świetnie zaprezentowała się też w Pucharze Polski. Po drodze do półfinału, w którym uległa Lechii Gdańsk (0:1), wyeliminowała m.in. Lecha Poznań (1:0) i Legię Warszawa (2:1).

Czy Raków Częstochowa awansuje do Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL