Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

"Nokaut". Boniek skomentował starcie między Pawłowicz i Adamowicz

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Prezes PZPN zareagował na potyczkę na portalu społecznościowym między dwoma paniami reprezentującymi odmienne obozy polityczne. Zdaniem Bońka - wygrała wdowa po prezydencie Gdańska.

26 maja czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce walka o wygraną toczy się w głównej mierze między PiS a KE. Obie partie prześcigają się w przeciągnięciu na swoją stronę jak największej liczby wyborców, a ostatnie sondaże - przeczytaj materiał Wirtualnej Polski - wskazują na przewagę pierwszego ugrupowania.

Polityczne preferencje mocno rozgrzewają głowy Polaków. Nie inaczej jest ze Zbigniewem Bońkiem. Prezes PZPN lubi prowokować i wchodzić w spory z internautami. Ma również swoje zdanie, jeśli chodzi o świat polityki. Odniósł się do wiadomości zamieszczonej przez Krystynę Pawłowicz.

Wszystko zaczęło się od zarzutów, jakie Magdalena Adamowicz - wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu (zobacz tutaj) - artykułowała pod adresem polskiej polityki. W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" kandydatka KE w wyborach europejskich nie mówiła bezpośrednio o PiS, ale takie można odnieść wrażenie. Tak również zrozumiała to m.in. posłanka Pawłowicz.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kapitalny powrót Boruca do bramki! "Powinien na dłużej zagościć w podstawowym składzie"

- Pani Adamowicz, jakie ma pani kompetencje, poza byciem "żoną zamordowanego prezydenta miasta", (...) by kandydować i zasiadać w UE parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza? - taki wpis znalazł się na Twitterze Krystyny Pawłowicz.

Magdalena Adamowicz odpowiedziała, wymieniając m.in. swoje wykształcenie. - Dzięki ciężkiej pracy jestem doktorem prawa, wykładam na UG, radcą prawnym, MBA - napisała. Dodała, że jest absolwentką szkoły prawa niemieckiego uniwersytetu w Bonn, a także nauki o prawie brytyjskim i UE organizowanym przez Uniwersytet Cambridge. Dodała również, że zna dwa języki - niemiecki i angielski.

Całej debacie przyglądał się Boniek, który po odpowiedzi Adamowicz napisał: "Wygląda to na nokaut, ale mogę się mylić".

CZYTAJ TAKŻE "Skur...". Tweet Zbigniewa Bońka zbulwersował internautów >>

Czy Zbigniew Boniek powinien publicznie zabierać głos w sprawie polityki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL