Najnowsze Wyniki/Kalendarz
agresywny kibic Lazio Rzym Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: agresywny kibic Lazio Rzym

Puchar Włoch. Zamieszki w Rzymie. Pseudokibice Lazio starli się z policją

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Przed rozgrywanym na Stadio Olimpico finale Pucharu Włoch doszło do zamieszek z udziałem pseudokibiców Lazio Rzym. Zaatakowali oni funkcjonariuszy policji.

Finał Pucharu Włoch miał być piłkarskim świętem, ale przed jego rozpoczęciem dali o sobie znać pseudokibice Lazio Rzym. Przed wejściem na stadion grupa fanów stołecznego klubu zaatakowała policjantów. Krewcy pseudokibice zaczęli rzucać butelkami i petardami w stróżów prawa.

Do tego podpalono jeden z radiowozów. Jak donoszą włoskie media, policjanci odpowiedzieli armatką wodną i gazem łzawiącym. Szybko udało się opanować zamieszki i nie doszło do ich eskalacji. Policja nie poinformowała jeszcze, ilu kibiców zostało zatrzymanych.

To nie pierwsze problemy z fanami Lazio. We Włoszech mają oni słabą reputację i często sprawiają problemy policji zabezpieczającej spotkania ligowe. Znani są ze swoich nazistowskich i faszystowskich sympatii.

W finale Pucharu Włoch Lazio Rzym zmierzyło się z Atalanta Bergamo.

Zobacz także:
Bayern Monachium nie rezygnuje z Antoine'a Griezmanna. Klub kontaktował się z siostrą piłkarza
PZPN nie chce płacić za obrażenia kibica

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool i Tottenham w finale Ligi Mistrzów. "To będzie angielska piłka w najlepszym wydaniu"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL