Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł ŻukNewspix / Jakub Piasecki/Cyfra Sport / Na zdjęciu: Paweł Żuk

Lotto Ekstraklasa. Gdańszczanin z młodzieżowej Premier League przechodzi do Lechii. Transfer Pawła Żuka

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Sprawdziły się nasze informacje. Do Lechii Gdańsk przeszedł Paweł Żuk, który w ostatnim czasie próbował swoich sił w juniorskiej drużynie Evertonu. Piłkarz może grać na prawej pomocy lub prawej obronie.

Co ciekawe Paweł Żuk urodził się w Gdańsku. Osiemnastolatek swoją karierę piłkarską rozpoczął jednak w Anglii, gdzie przyjechał z rodzicami mając 3 lata. Występował w juniorskich drużynach Oldhamu Athletic oraz Evertonu, gdzie grał od 2015 roku. Był bohaterem głośnego transferu, gdyż Everton wykupił go za 450 tysięcy funtów, gdy ten miał zaledwie 14 lat. W ubiegłym sezonie występował w Premier League U-18, gdzie w 19 meczach zaliczył 5 asyst.

Niedawno Piotr Stokowiec mówił, że do Lechii Gdańsk mają latem przejść zarówno doświadczeni, jak i młodzi zawodnicy, którzy występują w młodzieżowych reprezentacjach. Żuk się w to idealnie wpisuje, gdyż w kadrze Polski gra od drużyny U-15. Obecnie jest reprezentantem do lat 18, gdzie gra inny zawodnik z szerokiej kadry Polski - Mateusz Cegiełka.

Karol Fila: W przyszłym sezonie będziemy walczyć o mistrza. Zobacz więcej!

- Wracam z Anglii, żeby grać dla Lechii. Pochodzę z Gdańska, więc to dla mnie dużo znaczy, że tu trafiłem. Chciałbym zadebiutować najszybciej jak się tylko gra, ale trzeba na to zapracować i zagrać jak najwięcej meczów i minut - powiedział zawodnik po podpisaniu kontraktu.

W Lechii Gdańsk, Żuk ma zastąpić Joao Nunesa, z którym nie zdecydowano się przedłużyć kontraktu. Drugim prawym obrońcą klubu znad morza jest wychowanek Lechii Gdańsk, Karol Fila.

Kolejny junior dostał szansę w Lechii. Zobacz więcej!

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek o Lotto Ekstraklasie. "Dopiero europejskie puchary zweryfikują jej poziom"

Czy Paweł Żuk będzie wzmocnieniem Lechii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL