WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa

Lotto Ekstraklasa. PZPN przyznał licencje beniaminkom. Raków Częstochowa zagra w Sosnowcu

Michał Jankowski
Michał Jankowski
- ŁKS Łódź i Raków Częstochowa otrzymały licencje na grę w Lotto Ekstraklasie - poinformował PZPN. Raków swoje mecze rozgrywać będzie jednak w Sosnowcu.

Od dłuższego czasu wiadome było, że Raków nie będzie mógł swoich meczów rozgrywać w Częstochowie. Stadion nie miał najmniejszych szans na spełnienie wymogów licencyjnych.

Sporo mówiło się o grze w Katowicach, ale przeciwni takiemu rozwiązaniu byli kibice GKS-u. Negocjacje również nie szły po myśli zainteresowanych stron, dlatego wybór padł ostatecznie na Sosnowiec, choć rozważano również Bełchatów.

Gianni Infantino pogratulował Piastowi Gliwice mistrzostwa Polski. "Byłem zachwycony"

W piątek PZPN poinformował, że Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała licencje na grę w Lotto Ekstraklasie zarówno Rakowowi, jak i ŁKS-owi. Klub z Łodzi drżał o to w ostatnich dniach, bo pojawiało się sporo spekulacji, że komisja może mieć sporo zastrzeżeń co do obiektu przy al. Unii Lubelskiej.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek o Lotto Ekstraklasie. "Dopiero europejskie puchary zweryfikują jej poziom"

Tak rzeczywiście było, bo ŁKS musi wprowadzić kilka poprawek na swoim stadionie. Oba kluby zostały objęte nadzorem infrastrukturalnym i finansowym.

W Częstochowie w najbliższych miesiącach będą trwały prace modernizacyjne. Ma tam powstać Centrum Piłki Nożnej, które nie tylko podniesie standard stadionu, ale również będzie służyć młodym piłkarzom. Za inwestycję odpowiada miasto, które stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wcześniej PZPN przyznał licencje pozostałym klubom, które w przyszłym sezonie będą występować w Lotto Ekstraklasie. Siedem klubów ją jednak na pewnych warunkach (więcej TUTAJ).

Czy ŁKS i Raków utrzymają się w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL