Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Frankowski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Frankowski

Zamierza walczyć o punkty dla Polski. Tomasz Frankowski w Parlamencie Europejskim

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Według sondażowych wyników, w wyborach do Parlamentu Europejskiego były reprezentant Polski w piłce nożnej, Tomasz Frankowski, zdobył mandat z okręgu podlasko-warmińsko-mazurskiego.

W niedzielę o godz. 21 podano pierwsze sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Według sondażu exit poll, który jest tworzony na podstawie odpowiedzi wyborców po wyjściu z lokali wyborczych, zwycięzca - Prawo i Sprawiedliwość - otrzyma 24 miejsca w Europarlamencie, a druga - Koalicja Europejska - 22 mandaty.

Podział ten oznacza, że z okręgu podlasko-warmińsko-mazurskiego do Parlamentu Europejskiego dostaną się: Karol Karski (PiS) i Tomasz Frankowski (KO). Dla byłego piłkarza, który tymi wyborami zadebiutował w polityce, jest to ogromny sukces.


ZOBACZ: Koalicja Obywatelska liczy na Tomasza Frankowskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego >>

- Miałem już zaszczyt reprezentować Polskę. Przez wiele lat grałem i wygrywałem dla Polski na stadionach całej Europy. Teraz stoję przed kolejnym wyzwaniem. Chcę walczyć o dobre imię Polski na arenie wyborczej, a potem, jeśli wyborcy mnie wybiorą, o punkty dla naszego kraju w europarlamencie - mówił Frankowski podczas marcowego posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka zadowolony z mistrzostwa Piasta. "Ja jestem chłopak ze śląska!"

44-letni Frankowski karierę piłkarską zakończył w 2013 r. W lidze polskiej występował w Jagiellonii Białystok oraz Wiśle Kraków. Trzykrotnie był królem strzelców Ekstraklasy. Bronił też barw takich klubów jak: RC Strasbourg, Wolverhampton czy Chicago Fire. W reprezentacji Polski "Franek" rozegrał 22 mecze (w latach 1999-2006), w których strzelił 10 bramek.

Frankowski był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi w 2010 r., a także przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL