Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał ProbierzNewspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Michał Probierz

PKO Ekstraklasa. Cracovia na redukcji

Maciej Kmita
Maciej Kmita
- Po odpadnięciu z Ligi Europy zmieniły się plany i musimy zredukować kadrę - zapowiada Michał Probierz. Kadra Cracovii liczy w tej chwili aż 33 zawodników, w tym 10 młodzieżowców. Nie wszyscy zachowają miejsce w szatni.

Przygotowując się do startu w eliminacjach Ligi Europy, Michał Probierz sprawił, że mimo odejść kilku zawodników, w tym Airama Cabrery i Javiego Hernandeza, każda pozycja w Cracovii jest obsadzona dwoma równorzędnymi zawodnikami, a na niektórych rywalizacja toczy się nawet między trzema piłkarzami.

Zmiennikiem Michala Peskovicia został nowo sprowadzony Lukas Hrosso. Na prawej obronie mogą grać Cornel Rapa i Diego Ferraresso. Środek defensywy obsadzają Niko DatkovićMichał Helik, ściągnięty latem David Jablonsky i Ołeksij Dytiatjew. Na lewej stronie są Michal Siplak i Kamil Pestka, a na tej pozycji może występować też Ferraresso.

Czytaj również -> 10 najlepszych transferów letniego okna w PKO Ekstraklasie

Partnera Janusza Gola w środku pola trener Probierz może wybierać spośród Damiana Dąbrowskiego i Milana Dimuna, a w odwodzie ma jeszcze młodzieżowca Sylwestra Lusiusza i Marcina Budzińskiego. Ten drugi rywalizuje też z nowym nabytkiem Pellem van Amersfoortem na pozycji ofensywnego pomocnika, a melodią przyszłości na "10" jest 17-letni Michał Rakoczy.

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym, żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa - trzy lata"

Skrzydła obsadzają przede wszystkim Bojan Cecarić, Sergiu Hanca i Mateusz Wdowiak oraz młodzieżowcy Daniel PikSebastian Strózik i Patryk Zaucha. A w pierwszej linii sprowadzonego latem Rafaela Lopesa naciskają Filip Piszczek i Rubio. W ataku może grać też Strózik, choć trener Probierz wprowadzał go do ekstraklasy jako bocznego pomocnika, to "9" jest jego nominalną pozycją.

Do tego w kadrze Cracovii jest jeszcze siedmiu innych zawodników. Łącznie trener Probierz ma do dyspozycji 30 piłkarzy z pola, w tym 10 młodzieżowców. Mając w perspektywie grę na trzech frontach, szeroka kadra była Pasom potrzebna, ale teraz tak rozbudowana szatnia może być problemem Cracovii. Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy opiekun Pasów zapowiedział więc redukcję etatów, choć i tak czeka go test z zarządzania zasobami ludzkimi.

- Zmieniły się plany i teraz musimy zredukować kadrę. Muszę porozmawiać z Profesorem i ustalić priorytety. Trzeba pamiętać o tym, że w lidze musi grać młodzieżowiec i jedno miejsce musi być dla niego - mówi Probierz i dodaje: - Chcieliśmy mieć szeroką kadrę, żeby grać na trzech frontach, ale teraz zostały nam tylko liga i Puchar Polski, a puchary będziemy oglądali w telewizji. Wielu zawodników będzie niezadowolonych.

Czytaj również -> Michał Helik bije się w pierś

Kto może pożegnać się z Cracovią? Na przykład Dytiatjew, który w hierarchii stoperów spadł na czwartą pozycję. Na środku defensywy wszak grać może też Siplak, który na lewej obronie będzie musiał zwolnić miejsca młodzieżowcowi Pestce.

Z drugiej strony sam Pestka też może latem odejść z Kałuży 1. Po udanym występie na Mistrzostwach Europy U-21 2019 obrońca znalazł się w kręgu zainteresowań włoskich klubów. Niewykluczone, że jego przyszłość rozstrzygnie się już w przyszłym tygodniu. Odejście Pestki może skomplikować Probierzowi dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu bez większej szkody dla zespołu.

Przed przystąpieniem do eliminacji Ligi Europy Cracovia nie chciała pozbywać się podstawowym zawodników, ale teraz przy Kałuży 1 nie będą blokować zagranicznych transferów Dąbrowskiego i Helika. Pasy nie zadowolą się jednak pierwszą lepszą ofertą - w klubie liczą, że za tego drugiego uda im się wynegocjować siedmiocyfrową kwotę.

Czy w sezonie 2019/2020 Cracovia ponownie wywalczy awans do rozgrywek UEFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL