Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Błaszczykowski i premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w TruskolasachPAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski i premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Truskolasach

Mateusz Morawiecki i Jakub Błaszczykowski spotkali się w Truskolasach

Robert Czykiel
Robert Czykiel
W rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego ogłoszono budowę nowego boiska. Z tej okazji piłkarz spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.

W Truskolasach brakowało boiska ze sztuczną nawierzchnią, z którego dzieci i młodzieży będą korzystać przez cały rok. Władze tej niewielkiej wsi walczyły o to od wielu lat. W końcu się udało. W rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego  powstanie nowy obiekt piłkarski.

Premier Mateusz Morawiecki na terenie budowy akademii Legii. "W końcu stawiamy na pozytywistyczną, oddolną pracę" >>

Inwestycja będzie kosztować około 2 mln złotych. Milion przeznaczył rząd z rezerwy celowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dlatego w poniedziałek Truskolasy odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z Błaszczykowskim.

Premier mówił, że inwestycja w Truskolasach jest początkiem rządowego programu finansowania budowy boisk piłkarskich. Obecny rząd chce mocno wspierać futbol.

ZOBACZ WIDEO: Borussia Dortmund lepsza od Liverpoolu. Pięć goli w ciekawym sparingu

- Przede wszystkim jestem wzruszony, że możemy tutaj zainicjować budowę takiego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które będzie służyło dzieciom, młodzieży. Futbol to nasz narodowy sport. Kiedy słyszę Mazurka Dąbrowskiego podczas meczu, to serce rośnie we mnie. Myślę, że we wszystkich Polakach. Jest to niezapomniane przeżycie. Z Kubą Błaszczykowskim rozmawialiśmy o tym, co jest najważniejsze. Dowiedziałem się, jak wielka jest rola trenera w kształtowaniu piłkarzy - mówił premier.

Błaszczykowski nie krył radości, że w jego rodzinnych Truskolasach najmłodsi w końcu będą mieć komfortowe warunki do treningu.

- To dla mnie ważny dzień. Tu stawiałem pierwsze kroki, tu zaczniemy coś fajnego. Liczę, że dzięki temu obiektowi będzie wielu Błaszczykowskich, Piątków, Lewandowskich. Wierzę, że dzięki takim obiektom, jak ten jaki powstanie w Truskolasach odciągniemy dzieci, młodzież od przesiadywania przed laptopami - cytuje reprezentanta Polski "Dziennik Zachodni".

Szykuje się przełom w szkoleniu młodzieży. Rząd przeznaczy 130 milionów złotych na akademie piłkarskie >>

Premier wspominał także o wsparciu finansowym programu certyfikacji szkółek piłkarskich, który prowadzi PZPN. W najbliższych latach rząd zamierza zainwestować wielkie miliony w futbol.

Komentarze (1):

 • Stary Poznaniak Zgłoś
  Co ty chcesz od orlików. Mieszkam 100m od Orlika gdzie od rana dzieciaki szaleją. Grają na dużym, mniejsi na drugim od piłki ręcznej a i są tacy co w kosza grają. Jedynego czego brak to
  Czytaj całość
  trenerów z krwi i kości, ale tu pewnie chodzi o kasę.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL