Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Marek Szkolnikowski, szef TVP SportEast News / Bartosz Krupa / Na zdjęciu Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport

"Trzy lata i wprowadzę polski zespół do Ligi Mistrzów". Szkolnikowski chce zostać prezesem klubu Ekstraklasy

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dyrektor TVP Sport uważa, że w Polsce łatwo można zbudować drużynę, która regularnie będzie występować w Lidze Mistrzów. - Dajcie mi trzy lata - mówi.

W "Dwójce bez sternika" w internetowej stacji Weszło FM Marek Szkolnikowski zdradził, że w przyszłości przyjąłby ofertę zostania prezesem klubu piłkarskiego. Dyrektor TVP Sport chciałby bowiem udowodnić, że z pieniędzmi, które są obecnie w polskiej piłce klubowej, można zbudować zespół na miarę Ligi Mistrzów.

- Na pewno chciałbym kiedyś zostać prezesem klubu Ekstraklasy, bo mnie to bardzo kręci, i pokazać, że z tymi pieniędzmi, które są w polskiej piłce, można w bardzo prosty sposób zbudować klub, który regularnie będzie grać w Lidze Mistrzów - powiedział.

ZOBACZ: Euro 2020 w 4K i powstanie drugiego kanału sportowego. TVP stawia na rozwój >>

- Mówię to z pełną odpowiedzialnością: dajcie mi trzy lata i wprowadzę polski klub do Ligi Mistrzów. Musi to być klub ze ścisłej krajowej czołówki - zadeklarował Szkolnikowski.

Gość Weszło FM na pytanie, czy przyjąłby ofertę pracy w Legii Warszawa, odpowiedział twierdząco. Szef TVP Sport zaznaczył jednak, że byłoby to możliwe dopiero po igrzyskach olimpijskich w Tokio, w sierpniu 2020 r.

ZOBACZ: Wielka kasa wyssała futbol z Europy Wschodniej >>

Szkolnikowski jednocześnie zapewnił, że praca w telewizji publicznej sprawia mu wielką frajdę i satysfakcję. Nie wykluczył też sytuacji, że pozostanie na stanowisku dyrektora TVP Sport do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022 r.

ZOBACZ WIDEO Serie A. Juventus nie zachwycił, ale zwyciężył. Czyste konto Wojciecha Szczęsnego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

W Polsce można zbudować zespół na miarę regularnych występów w Lidze Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL