Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikGetty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: drużyna Kamila Glika pokonana w Montpellier

Tomasz Rosiński
AS Monaco z czwartą porażką porażką w sezonie 2019/2020 Ligue 1. W spotkaniu 9. kolejki mistrzostw Francji drużyna, której zawodnikiem jest Kamil Glik, przegrała na wyjeździe z Montpellier HSC 1:3. Reprezentant Polski rozegrał cały mecz.

W sobotę Monaco w Montpellier chciało przedłużyć swoją zwycięską serię do trzech wygranych z rzędu, ale ta sztuka mu się nie udała.

Co prawda od startu potyczki przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało. Natomiast gospodarze byli bardzo skuteczni i w 31. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie dośrodkował Gaetan Laborde, a celnie główkował Florent Mollet.

Podopieczni Michela Der Zakariana jeszcze przed przerwą zadali drugi cios. Miejscowa ekipa wykonywała rzut rożny. Benjamin Lecomte odbił futbolówkę, jednak dopadł do niej Pedro Mendes i skierował ją do siatki.

Po zmianie stron piłkarze Montpellier HSC nie zamierzali zwalniać tempa i w 56. minucie wygrywali już 3:0. Wtedy to gola z bliskiej odległości strzelił Andy Delort, któremu asystował Mollet.

Honorową bramkę dla AS Monaco zdobył Wissam Ben Yedder, który technicznym uderzeniem pokonał Geronimo Rulliego.

Ligue 1, 9. kolejka:

Montpellier HSC - AS Monaco 3:1 (2:0)
1:0 - Florent Mollet 31'
2:0 - Pedro Mendes 39'
3:0 - Andy Delort 56'
3:1 - Wissam Ben Yedder 69'

Czerwona kartka: Aleksandr Gołowin (AS Monaco) w 82. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

*Kamil Glik (AS Monaco) rozegrał cały mecz.