Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Koźmiński Newspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Marek Koźmiński

Eliminacje Euro 2020. Marek Koźmiński: Albo bujamy między gwiazdami, albo jesteśmy w piekle

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych, jest zdania, że krytyka reprezentacji Polski była "momentami przesadzona". Uważa, że polski kibic zbyt często popada ze skrajności w skrajność.

- Jeśli się nie wygrywa, jeśli zespół gra tak sobie, to nie ma co się dziwić, że pojawiła się krytyka, która w znacznej mierze była słuszna, ale momentami też przesadzona. Tak już bywa, że albo bujamy między gwiazdami, albo jesteśmy w piekle - powiedział Marek Koźmiński w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W czwartek reprezentacja Polski zagra w Rydze z Łotwą w eliminacjach do Euro 2020. To najsłabsza drużyna w naszej grupie i przegrała wszystkie sześć meczów. Straciła w nich aż 21 bramek i strzeliła zaledwie jedną. W marcowym spotkaniu na PGE Narodowym Biało-Czerwoni długo męczyli się z rywalem, ale w 76. minucie Robert Lewandowski w końcu strzelił bramkę. Później drugie trafienie dołożył Kamil Glik.

Koźmiński zwraca uwagę, że do kadry wrócił Przemysław Frankowski, ponieważ "zasłużył na to grą w klubie". - (...) Bardzo możliwe, że skorzysta z niego, może nawet od pierwszej minuty - przyznał były reprezentant Polski.

Jego zdaniem to, że Łotwa przegrała wszystkie sześć spotkań w eliminacjach nie może oznaczać rozprężenia w naszych szeregach. Zaapelował o "odpowiednie nastawienie" oraz "należyty szacunek dla rywala".

Początek meczu Łotwa - Polska w czwartek o godzinie 20:45.

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. "Przyszły Baron Zach-Pomorskiego ZPN". Boniek żartuje z Kamila Grosickiego

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. "Kogo byście chcieli? Copperfielda?"

ZOBACZ WIDEO: El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Niepotrzebne słowa Bońka? "Akurat on nie jest osobą, która powinna pouczać innych"

Ile goli strzeli Polska Łotwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL