Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tom LawrenceGetty Images / George Wood / Na zdjęciu: Tom Lawrence

Dwaj piłkarze Derby County skazani przez sąd za jazdę po alkoholu

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Dwóch graczy Derby County, Tom Lawrence i Mason Bennett, zostało skazanych przez sąd za jazdę autem pod wpływem alkoholu. Obaj uniknęli jednak więzienia - otrzymali karę zakazu prowadzenia samochodu i po 180 godzin prac społecznych.

24 września tego roku piłkarze Derby County Walijczyk Tom Lawrence oraz Anglik Sam Bennett mocno narozrabiali, ponieważ spowodowali wypadek. Range Rover prowadzony przez Lawrence'a uderzył w latarnię. W kolizji uczestniczył także Mercedes, za kierownicą którego siedział Bennett.

Wszystko nie byłoby tak poważne, gdyby nie to, że obaj znajdowali się wówczas pod wpływem alkoholu. Dowodem były przede wszystkim wyniki badań alkomatem przeprowadzone przez policję, a także wcześniejsze zdjęcia i filmy wrzucane przez obu do internetu.

Klub Mateusza Klicha na sprzedaż. Czytaj więcej--->>>

Piłkarzy aresztowano i wypuszczono dopiero po wpłaceniu kaucji. We wtorek obaj usłyszeli wyrok sądu.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Ten nie skazał ich wprawdzie na wyroki więzienia, jednak obaj otrzymali zakaz prowadzenia samochodu przez najbliższe dwa lata oraz po 180 godzin prac społecznych - czytamy w "The Sun".

- Macie ogromne szczęście, że stoicie dzisiaj w tym miejscu. Obaj mogliście doprowadzić do utraty swojego życia - powiedział sędzia Jonathan Taaffe.

Dodajmy, że już wcześniej zawodników ukarało Derby County (więcej TUTAJ).

Klub pozbawił ich sześciu tygodniowych pensji, co jest maksymalną karą przewidzianą przez klubowy regulamin. Na dodatek dołożono im po 80 godzin prac społecznych.

Kolegą obu graczy z szatni jest reprezentant Polski Krystian Bielik.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL