Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy BrzęczekGetty Images / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Eliminacje Euro 2020. Jerzy Brzęczek o krytyce reprezentacji. "Każdy z nas ma rodziny"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
- Jako selekcjoner do pewnych rzeczy jesteś przyzwyczajony, ale każdy z nas ma rodziny - podkreślił Jerzy Brzęczek po pytaniu ws. krytyki, która dociera zarówno do trenera, jak i piłkarzy.

Reprezentacja Polski awansowała do Euro 2020 na dwa mecze przed końcem eliminacji. W wielu spotkaniach styl jednak nie zadowalał kibiców, a najwięcej dostawało się selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi. Byłemu trenerowi Wisły Płock nie przeszkadza jednak krytyka, o czym wspomniał w wywiadzie na kanale "Łączy nas piłka".

- Na mnie nie ma to żadnego wpływu (...) Podczas meczów kadry jest znacznie większe zainteresowanie, przyglądanie się reprezentacji. Wszyscy w tym momencie są trenerami, wiedzą najlepiej, a w szczególności wtedy, gdy się ten mecz zakończył i wiadomo jak przebiegał - podkreślił Brzęczek.

Selekcjoner dodał, że krytyka najgorzej może odbijać się na rodzinie. - Jako piłkarz, selekcjoner do pewnych rzeczy jesteś przyzwyczajony, ale każdy z nas ma rodziny. To oni najbardziej odczuwają. Nie są w stanie się odciąć, uciec. Moja rodzina jest już do tego przyzwyczajona (...) Pytanie, czy w niektórych momentach krytyka nie idzie za daleko. I nie mówię tylko o mojej osobie - przyznał selekcjoner.

ZOBACZ WIDEO: Dużo pracy przed Jerzym Brzęczkiem. "Budowanie relacji jest szalenie ważne"

Po spotkaniu z Łotwą głośnym echem odbiła się wypowiedź zdenerwowanego Kamila Glika, który przyznał, że w przerwie meczu miał sporo do zarzucenia kolegom z reprezentacji. - Nic się nie działo, gdy ja byłem w szatni. Kwestie między zawodnikami zawsze będą. Ja oceniam to pozytywnie. To świadczy o odpowiedzialności. Starsi zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, że w którymś momencie przestaliśmy być skoncentrowani - wyjawił 48-latek.

- Można zadać sobie pytanie, czy musimy z tym wychodzić do mediów. To już każdy z zawodników musi się zastanowić - dodał po chwili Brzęczek.

Selekcjoner nie chciał powiedzieć, co mówił Robertowi Lewandowskiemu po wywalczeniu awansu, ale skorzystał z okazji, by pochwalić kapitana. - To nasza wewnętrzna kwestia. Były przede wszystkim gratulacje i podziękowania. Robert dla mnie jest najlepszą "dziewiątką" na świecie. Zawodnikiem, który przeszedł już do historii polskiej piłki nożnej. Nie wiem, ile pokoleń będziemy musieli czekać, żeby ewentualnie ktoś w przyszłości go pobił, jeśli chodzi o bramki i występy - wyjawił selekcjoner.

W tym roku reprezentację Polski czekają jeszcze dwa eliminacyjne mecze - 16 listopada na wyjeździe z Izraelem i trzy dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie ze Słowenią.

Czytaj teżEuro 2020. Reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz na wyjeździe. Zmieni się miejsce przygotowań

Czytaj teżPiłka nożna. Ebi Smolarek podał "11" stulecia. Wybór byłego reprezentanta wywołał burzę w sieci

Czy Jerzy Brzęczek powinien poprowadzić reprezentację Polski podczas Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL