Najnowsze Wyniki/Kalendarz
starcie fanów Leeds i ochronyGetty Images / Tim Goode / Na zdjęciu: starcie fanów Leeds i ochrony

The Championship. 11 pseudokibiców w areszcie po meczu Leeds - Birmingham

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Sympatycy Birmingham City starli się z policją po porażce z Leeds United (0:1) w meczu The Championship. "Przerażające sceny" - komentują brytyjskie media.

Stadion Elland Road w Leeds w sobotę był areną meczu The ChampionshipLeeds United - Birmingham City (wynik 1:0). Po spotkaniu doszło do skandalu z udziałem pseudokibiców zespołu gości, którzy wdali się w bijatyki z policją oraz stewardami.

Według relacji świadków, po ostatnim gwizdku sędziego fanatyczni kibice Birmingham zaczęli rzucać różnymi przedmiotami w kierunku kibiców Leeds i stewardów znajdujących się na trybunach. Do przepychanek doszło też na parkingu przed stadionem. W wyniku starć fanów ze stróżami porządku kilka osób odniosło obrażenia ciała.

ZOBACZ: The Championship: Bartosz Białkowski obronił rzut karny. Polacy zmieniani >>

ZOBACZ: Kibice Leeds United bawili się w Krakowie. Wracając do kraju, spotkali Mateusza Klicha >>

"Policjanci dokonali łącznie 11 aresztowań - głównie wśród sympatyków Birmingham - za przestępstwa związane z zakłóceniem porządku publicznego, do których dochodziło na Elland Road, a także poza obiektem. Przerażające sceny. Sceny, których nikt nie chciałby oglądać w futbolu" - pisze portal leeds-live.co.uk.

Brytyjska policja zapowiedziała, że będzie analizować nagrania z telewizji przemysłowej, żeby ustalić ze szczegółami jak doszło do zamieszek. Śledczy nie wykluczają kolejnych aresztowań.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Augsburg - Bayern: Gol Lewandowskiego to za mało. Szalona końcówka! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL