Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekGetty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek nie jest już członkiem IFAB

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
IFAB, czyli organizacja zajmująca się tworzeniem oraz nowelizacją przepisów gry w piłkę nożną i futsal, pożegnała trzynastu ekspertów, w tym również Zbigniewa Bońka.

Organizacja IFAB (International Football Association Board; Międzynarodowa Rada Piłkarska) za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że trzynastu dotychczasowych ekspertów pożegnało się z członkostwem. Wśród nich jest Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który sprawował funkcję członka Panelu Doradczego ds. Szkolenia (TAP)

Wymieniono również Carlosa Carballo, Faisala Al-Dakhilego, Khalilou Fadigę, Park Ju-Sunga, Shakę Hislopa, Florenta Ibengę, Gijsa de Jonga, Christiana Karembeu, Ioana Lupescu, Celestina Ntagungira, Eduardo Rergisa oraz Annę Digneul.

Czytaj też: 
-> Transfery. Manchester City odpiera ataki Realu Madryt. Bajeczne pieniądze dla Raheema Sterlinga
-> PKO Ekstraklasa na platformie DAZN? Władze ligi prowadzą rozmowy z gigantem

Organizacja ta została założona w 1882 roku. Aktualnie jej główną siedzibą jest Zurych. IFAB zajmuje się unowocześnianiem, a także rozstrzyganiem kwestii spornych oraz interpretowaniem poszczególnych zasad piłki nożnej i futsalu. Rada IFAB zbiera się dwa razu do roku.

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Juventus - Bologna: świetne interwencje Skorupskiego nie pomogły [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (7):

 • Miroslaw Peryt Zgłoś
  Fak zawodnik byl nie zlym ale prezesem marnym w tym PZPN to kolesostwo i kombinatorstwo klika zlodziejska za listka laty i Bronka jak nie bedzie kogoś z po za ukladu lody będą krecic dalej a
  Czytaj całość
  liga jaka jest to widzimy gdzie szkolenie mlodych chyba że zachud nam wychowa to będzie czym grać myśl brzeczka to na chura ja w lidze
  • Louis von Cyphre Zgłoś
   za Bączka też powinien stracić członka.
   • Zasadniczo Zofia Zgłoś
    Piłkarzem był znakomitym. Wiele pięknych chwil przeżyłam dzięki jego umiejętnością. Jednakże z zarządzaniem i pieniędzmi sobie nie radzi. Albo nie ma pojęcia albo zatrudnia
    Czytaj całość
    trenerów którzy tego pojęcia nie mają. Szkolenie leży. Piłkarze bez kondycji, technika na poziomie Huragan Wołomin albo Naprzód Bido! Jedyna myśl to obrona Częstochowy. Mając takich piłkarzy. Generalnie bez wyrazu, taki rumianek co to nie zaszkodzi ale i nie pomoże. Ciekawe jak ta Corrida jeszcze potrwa? Corrida to robienie byka w konia, w tym przypadku kibiców. Na mecze kadry nie chodzę szkoda grosza tę nowoczesną technikę pamiętam z okresu trenera Koncewicza.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL