Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentanci Polski w okolicznościowych koszulkach po wywalczeniu awansu na Euro 2020 Newspix / ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: reprezentanci Polski w okolicznościowych koszulkach po wywalczeniu awansu na Euro 2020

Eliminacje Euro 2020. Jest nowy ranking FIFA. Awans reprezentacji Polski!

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Dwie wygrane drużyny Jerzego Brzęczka w październikowych spotkaniach eliminacji Euro 2020 dały reprezentacji awans na 21. pozycję w rankingu FIFA.

Kadra pokonała Łotwę (3:0) i Macedonię Północną (2:0) i w porównaniu do poprzedniego zestawienia, została sklasyfikowana wyżej o jedną pozycję. Podopieczni Jerzego Brzęczka wyprzedzili w rankingu reprezentację USA.

Nie zmienił się układ sił na samym szczycie tej klasyfikacji: prowadzi Belgia przed Francją i Brazylią. Reprezentacja Polski najwyższe miejsce w historii zajmowała ponad dwa lata temu, w lipcu 2017 roku. Wtedy drużyna Adama Nawałki była szósta wyprzedzając między innymi Francję, Hiszpanię, Włochy czy Anglię.

Czytaj także: Ibrahimović blisko Napoli. Są szczegóły kontraktu

Reprezentacja wywalczyła w tym miesiącu awans na mistrzostwa Europy 2020. To trzeci duży turniej z rzędu, po Euro 2016 i mistrzostwach świata 2018, na którym wystąpią Biało-czerwoni. W tym roku kadra rozegra jeszcze dwa spotkania - z Izraelem (16.11) oraz Słowenią (19.11) i zakończy eliminacje Euro 2020.

Czytaj także: Łukasz Piszczek nie zamierza wracać do kadry. "To się nie wydarzy"

ZOBACZ WIDEO: Dużo pracy przed Jerzym Brzęczkiem. "Budowanie relacji jest szalenie ważne"

Czy reprezentacja Polski osiągnie sukces na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL