Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Złota Piłka Newspix / Pixathlon / Złota Piłka

Złota Piłka 2019. "France Football": Głosowanie zostało zakończone

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Redaktor naczelny "France Football", Pascal Ferre, ogłosił na Twitterze, że wszystkie głosy w plebiscycie "Złota Piłka 2019" znalazły się już w urnie. "Do zobaczenia 2 grudnia" - zaprosił dziennikarz.

"To koniec. Trzy tygodnie głosowania, prawie 180 oddających głosy i wyniki są już w urnie. Do zobaczenia 2 grudnia na gali w Theatre du Chatele podczas oficjalnego ogłoszenia rezultatów" - zakomunikował na nagraniu opublikowanym na Twitterze Pascal Ferre z "France Football".

Sadio Mane, Mohamed Salah, Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Kylian Mbappe... - nazwiska tych gwiazd futbolu najczęściej wymienia się w gronie faworytów do wygrania "Złotej Piłki 2019".

Nie brakuje też głosów, że czarnym koniem prestiżowego "wyścigu" może okazać się Robert Lewandowski, który od początku sezonu 2019/20 imponuje formą strzelecką. Kolejne rekordy, które śrubuje napastnik Bayernu Monachium, przypadły na czas, kiedy dziennikarze ze 195 krajów wysyłali swoje głosy do redakcji francuskiego magazynu.

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel: Byłem obywatelem Polski


ZOBACZ: Złota Piłka 2019. "To będzie złodziejstwo, circus i skandaloza". Dyrektor TVP Sport o szansie Roberta Lewandowskiego >>

- Wybieram pięciu zawodników i przyznaje im punkty (6, 4, 3, 2 i 1 - przyp. red.). Nie mogę powiedzieć, jaka to skala. W głosowaniu nie muszę uzasadniać, dlaczego tak wybrałem. Przy każdym nominowanym zawodniku jest dokładny opis, czego dokonał przez ostatni rok: od listopada do listopada - bo taki jest regulamin - zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty Maciej Iwański, który jako jedyny dziennikarz z Polski wziął udział w głosowaniu na najlepszego piłkarza na świecie (WIĘCEJ TUTAJ).

Złota Piłka "France Football" to najstarszy tego typu plebiscyt piłkarski. Francuski magazyn przeprowadza go od 1956 r. W latach 2010-15 "France Football" wręczał nagrodę razem z FIFA.

Robert Lewandowski zasłużył na "Złotą Piłkę 2019"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL