Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Śląska Wrocław PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław buduje kolejną serię

Artur Długosz
Artur Długosz
W ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław pokonali 1:0 ŁKS Łódź. Zespół WKS-u w tym sezonie przechodzi z jednej serii w drugą. Aktualnie zawodnicy WKS-u realizują tę zwycięską.

Aktualną przerwę związaną z meczami reprezentacji narodowych piłkarze Śląska Wrocław spędzają jako piąty zespół w tabeli PKO Ekstraklasy. Drużyna WKS-u do prowadzącej Legii Warszawa traci jednak tylko dwa punkty. Wrocławianie, którzy wygrali ostatnie trzy spotkania z rzędu w tym sezonie przechodzą z jednej serii w drugą.

Ta najbardziej aktualna to właśnie trzy zwycięstwa z rzędu. Wcześniej, włączając w to jeszcze poprzedni sezon, Śląsk był niepokonany przez czternaście ligowych meczów z rzędu. Sposób na ogranie WKS-u znaleźli dopiero zawodnicy Korony Kielce (10. kolejka).

Aktualnie zielono-biało-czerwoni wygrali kolejno z Arką Gdynia (13. kolejka, 2:1), Wisłą Płock (14. kolejka, 3:1) i ŁKS-em Łódź (15. kolejka, 1:0). Co ciekawe, w każdym z tych trzech spotkań wyjściowy skład WKS-u był taki sam.

ZOBACZ WIDEO: Wisła Kraków w poważnym kryzysie. "Dzieje się coś dziwnego"

ZOBACZ TAKŻE: PKO Ekstraklasa. Frekwencja na stadionach piłkarskich: Wielu fanów na Legii i Lechu, mistrz interesuje niewielu

ZOBACZ TAKŻE: Asysty PKO Ekstraklasy: Luquinhas goni Starzyńskiego

Jeszcze niedawno Śląsk miał jednak inną serię - serię meczów bez zwycięstwa. Ona była dosyć długa, bo trwała od 17 sierpnia (5. kolejka, zwycięstwo 2:1 z Cracovią) do 27 października (13. kolejka, zwycięstwo 2:1 z Arką Gdynia). Złożyło się na nią: 5 remisów oraz dwie porażki w rozgrywkach ligowych. Do tego dochodziła jeszcze porażka w Totolotek Pucharze Polski z Widzewem Łódź (0:2, 24 września). Przełamanie WKS-u nastąpiło właśnie w spotkaniu z Arką.

Śląsk Wrocław to w tym momencie także jedyny zespół w PKO Ekstraklasie, który w bieżących rozgrywkach ligowych "u siebie" jeszcze nie przegrał. 

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji narodowych zespół WKS-u zmierzy się z Wisłą Kraków. Ten mecz zostanie rozegrany we Wrocławiu 24 listopada. Zielono-biało-czerwoni będą walczyć o podtrzymanie swojej serii zwycięskich spotkań, a także o to, aby potrzymać udaną passę meczów na własnym stadionie.

Czy Śląsk Wrocław wygra z Wisłą Kraków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL