Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lewandowski Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media/ / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Rząd Izraela odpowiada: Zrobimy wszystko co w naszej mocy

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Państwo Izrael jest świadome, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa polskiej drużynie i delegacji - pisze do PZPN izraelski minister sportu Miri Regev.

To jej odpowiedź na decyzję PZPN, który jednak zdecydował się na rozegranie sobotniego meczu eliminacji Euro 2020 w Jerozolimie. Przypomnijmy, że od kilku dni Izrael jest ostrzeliwany pociskami lecącymi ze Strefy Gazy. Istniało zagrożenie, że spotkanie zostanie przeniesione na północ do Hajfy, albo w ogóle na neutralnym terenie. 

"Państwo Izrael jest świadome, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa polskiej drużynie i delegacji. Zrobimy wszystko co konieczne, aby to bezpieczeństwo zagwarantować. Pragniemy podkreślić, że dziś nie ma przeszkód, aby rozegrać ten mecz w Jerozolimie, tak jak zaplanowano. Życie w Jerozolimie toczy się normalnie" - zapewnia pani minister. Kopię listu (otrzymała go również izraelska federacja), przekazał izraelski portal Ynet.co.il.

"Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME" - argumentował PZPN decyzję o wyjeździe do Jerozolimy. 

"Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael.
Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael - Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców" - dodawał.

Pierwsze rakiety spadły na Izrael w poniedziałek w nocy i we wtorek. W Tel Awiwie, gdzie w piątek wyląduje polska kadra (70 km od Jerozolimy) ogłoszono alarm rakietowy, na jeden dzień władze zamknęły szkoły. W środę rano ze Strefy Gazy poleciały kolejne rakiety, ale naprawdę niebezpiecznie jest na południu kraju.

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Bezpieczeństwo kadry priorytetem? "To obowiązek związku. Piłkarze nie powinni o tym myśleć wcale"

Komentarze (34):

 • Przemek Zyskowski Zgłoś
  damn kiedy w końcu Iran, Izrael oraz inne kraje które grają pod sztandarem FIFA i UEFA mają wojnę polityczną z krajami które strasza terroryzmem i rakietami?
  • PatrykZG Zgłoś
   Z powodu zamieszek pseudowojennych wywalają z eliminacji czy imprez, a tu wojna na rakietki - ale grajcie, nic sie nie stanie bo my się postaramy o to zeby było bezpiecznie, nic wam nie
   Czytaj całość
   grozi. I czemu ten kraj gra w europejskich eliminacjach ? ( Ok wiem wiem, tak spokojna kraina że nie można jej dać eliminacji z bliskim wschodem ). Izrael to wyjątkowe państwo, wiele jest różnych państw ale tak wyjątkowego jak Izrael nie ma i raczej za naszego życia nie będzie. Wyjątkowo wyjątkowe...
   • l.Figo Zgłoś
    gdzie oni mają rozum nie powinno odbywać się w żadnym kraju gdzie jest wojna bo skoro strrzelaja i to rzecz jasna że bezpiecznie nie jest takie gadanie że jest to nie jest gwaracja a co
    Czytaj całość
    Izrael zrobi jak walnie jakas bomba pułapka np. na stadionie gdzie będzie mecz na Ukrainie też miało być bezpiecznie i co się stało w Smoleńsku dobże wiemy sztuczna mgła i katastrofa szkoda bardzo wiadomo kto za tym stoi niech nasi jak najszybciej sie z tamtąt ewakują z Izraela oby nic złego się nie stało
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

    ×
     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL