Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Piątek Getty Images / Massimiliano Ferraro/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Serie A. Były mistrz świata zaniepokojony Krzysztofem Piątkiem. "Ten piłkarz to tajemnica"

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Przerwa na kadrę nie przysłoniła debaty o kryzysie formy Krzysztofa Piątka. - Czuje wielką odpowiedzialność. To ma na niego wpływ - mówił o Polaku Francesco Graziani.

- Krzysztof Piątek to tajemnica - zastanawiał się nad formą polskiego napastnika AC Milan Francesco Graziani, mistrz świata z 1982 roku.

Były napastnik reprezentacji Włoch próbował wyjaśnić, skąd bierze się gorsza forma Piątka w tym sezonie. 24-latek w 12. kolejkach Serie A strzelił tylko trzy gole, z czego dwa z rzutów karnych. Rok temu na tym etapie miał już dziewięć trafień.

Graziani przypuszcza, że wpływ może mieć na to większa presja i mniejsze wsparcie kolegów. - Napastnicy, którzy wiedzą, jak zdobywać bramki, miewają gorsze okresy. Ale z reguły to sytuacje przejściowe. Gorsza forma Piątka jest niepokojąca. Czuje wielką odpowiedzialność. To ma na niego wpływ. Gra jakby koszulka ważyła dodatkowe 5 kg, a koledzy nie potrafią go wspierać - dodał były piłkarz w rozmowie z "Radio Sportiva".

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? "Życzę mu tego z całego serca"

Nie tylko Piątek, ale cały Milan ma w tym sezonie problemy. Klub w trakcie sezonu zdążył już zmienić trenera. Wyniki dalej są rozczarowujące. Rossoneri są dopiero na 14. miejscu w tabeli Serie A.

Czytaj też:
-> Krzysztof Piątek wśród największych rozczarowań sezonu. Doborowe towarzystwo Polaka

-> Montolivo oficjalnie zakończył karierę. Na koniec dostało się Milanowi

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Piątek strzeli więcej niż 15 goli w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL