Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość Polaków Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: radość Polaków

Eliminacje Euro 2020. Coraz więcej drużyn pewnych gry w barażach. Sprawdź zasady fazy play-off

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Polska jest już pewna awansu do Euro 2020, ale nie wszystkie reprezentacje są w tak komfortowej sytuacji. Aż 16 zespołów weźmie udział w barażu o cztery ostatnie wolne miejsca na przyszłoroczne Euro. Sprawdź zasady tzw. fazy play-off.

Z każdej eliminacyjnej grupy, do mistrzostw Europy zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny. Tym samym poznamy 20 z 24 uczestników fazy grupowej przyszłorocznego czempionatu.

Czterej ostatni uczestnicy zostaną wyłonieni po barażu (tzw. faza play-off), które zaplanowano na marzec przyszłego roku. I tak zagra w nich aż 16 zespołów, które utworzą 4 ścieżki po 4 drużyny. W każdej ścieżce zostaną rozegrane półfinały. Ich zwycięzcy awansują do finałów, a triumfatorzy tych spotkań zagrają w fazie grupowej Euro 2020.

Czytaj także: Jan Tomaszewski krytykuje Jerzego Brzęczka. Domaga się nawet zwolnienia selekcjonera!

Co ciekawe, przy ustaleniu ścieżek play-off bierze się pod uwagę wyniki, osiągnięte przez reprezentacje w poszczególnych dywizjach 1. edycji Ligi Narodów UEFA. I tak zespoły, które nie zakwalifikowały się bezpośrednio do Euro 2020 z eliminacji, a zajęły odpowiednio wysokie miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej, zagrają w play-off w takiej ścieżce, w której występowały w Lidze Narodów. 

Obecnie pewnych gry w barażach jest już 12 z 16 drużyn. Te zespoły i ścieżki, w których zagrają w play-off, prezentujemy poniżej:

Ścieżka 1: Islandia, Bułgaria, Izrael, Rumunia*
Ścieżka 2: Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna*
Ścieżka 3: Szkocja, Norwegia
Ścieżka 4: Gruzja, Macedonia Północna, Kosowo, Białoruś

*Bułgaria, Izrael, Rumunia mogą zagrać w ścieżce 1. albo 3. Z kolei Irlandia Północna zagra w ścieżce 1. albo 2. 

W ścieżce 4. są Gruzja, Macedonia Północna, Kosowo oraz Białoruś i na pewno jeden z tych zespołów zagra w fazie grupowej Euro 2020. Półfinały fazy play-off odbędą się 26 marca, a finały 30 marca przyszłego roku.

Czytaj także: Robert Lewandowski: Nie muszę grać w każdym meczu

ZOBACZ WIDEO: Trener snu jak u Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski dba o każdy detal swojej formy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL