Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United

Premier League. Nieciekawa sytuacja finansowa Manchesteru United. Dług wzrósł o ponad 100 milionów

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Ciągła obniżka formy Manchesteru United, skutkująca między innymi brakiem awansu do Ligi Mistrzów, zaczyna znacząco odbijać się na klubowych funduszach. Najnowszy raport finansowy klubu ujawnił, że dług zespołu wzrósł o ponad 100 milionów funtów.

Jak wynika z raportu finansowego Manchesteru United, zadłużenie angielskiego giganta wzrosło z 247,1 miliona funtów aż do 384,5 milionów. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są słabe wyniki sportowe. Klub bowiem nie zdołał kolejny już raz w ostatnich latach awansować do Ligi Mistrzów, co przekłada się zarówno na brak pieniędzy z UEFA, jak i na spadek dochodów z tytułu praw do transmisji. 

Mimo to, Ed Woodward, wiceprezes wykonawczy drużyny i tak naprawdę jedna z kluczowych osób w klubie w kwestii transferów i zarządzania finansami, wydaje się być dobrej myśli. 

Czytaj także: La Liga. "Największy leń, z jakim grałem". Wyszła prawda o Edenie Hazardzie

- Mamy jasną wizję w zakresie filozofii futbolu i zatrudnienia. Znaczące inwestycje, które poczyniliśmy w ostatnich latach, na płaszczyznach takich jak transfery, infrastruktura, analityka czy akademia już zaczynają owocować - podkreślił Anglik.

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel: Byłem obywatelem Polski

Mimo słabych wyników, nie maleje jednak zainteresowanie klubem, co może w konsekwencji przekładać się na ewentualne nowe kontrakty sponsorskie. Woodward potwierdził między innymi, że mecz Manchesteru United z Liverpoolem był trzecim najchętniej oglądanym spotkaniem w tym sezonie Premier League. Richard Arnold, dyrektor zarządzający klubu chwalił się natomiast tym, że nawet żeńska sekcja przebija zasięgami na Instagramie aż 8 klubów Premier League. 

Czytaj także: Ranking medialności. Robert Lewandowski i Legia Warszawa na czele

I choć wyniki w social mediach są dziś niezwykle ważne, zwłaszcza przy negocjacjach z potencjalnymi sponsorami, to jednak warto byłoby dołożyć do nich także sukcesy na polu sportowym.

Czy Manchester United zdoła zakwalifikować się do przyszłorocznej Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL