Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Polski Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Euro 2020. Oficjalnie: Znamy wszystkich rywali reprezentacji Polski przed ME

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Reprezentacja Polski wszystkie cztery towarzyskie spotkania przed turniejem mistrzostw Europy rozegra u siebie. Znamy już rywali i dokładne daty meczów.

Według wcześniejszych doniesień, jeden ze sparingów przed turniejem mistrzostw Europy Polacy mieli rozegrać na wyjeździe. Ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano. Wszystkie cztery towarzyskie spotkania odbędą się w Polsce - na razie nie podano, w których miastach.

"27 marca Polacy zagrają z Finlandią, a 31 marca zmierzą się z Ukrainą. Zakontraktowano już także czerwcowe spotkania sparingowe. Najpierw, 2 czerwca, rywalem biało-czerwonych będzie Rosja. Ostatni mecz przed wyjazdem na turniej rozegramy zaś 9 czerwca z Islandią" - czytamy na stronie "Łączy nas piłka".

Według informacji "Przeglądu Sportowego" każdy z meczów Polacy zagrają na innym stadionie. Z Finlandią mają zmierzyć się we Wrocławiu, z Ukrainą w Chorzowie, z Rosją w Warszawie, a z Islandią w Poznaniu.

Trzech z czterech rywali Polaków ma już pewne miejsce na mistrzostwach Europy. Na turnieju zagra Finlandia, Rosja i Ukraina. Co ciekawe, dwie pierwsze reprezentacje, wraz z Danią i Belgią, zmierzą się na Euro 2020 w tej samej grupie (B).

Również Islandia może zagrać na turnieju głównym. Zawodnicy Erika Hamrena w marcu będą rywalizować w barażach. W półfinale zmierzą się z Rumunią, a w ewentualnym finale ze zwycięzcą pary Bułgaria - Węgry. 

- Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Turniej Euro 2020 odbędzie się w dwunastu miastach-gospodarzach. Polacy trafili do grupy E, w której zmierzą się ze zwycięzcą barażu dywizji B - Irlandią, Irlandią Północną, Bośnią i Hercegowiną lub Słowacją, a także Hiszpanią i Szwecją. Turniej będzie odbywać się w dniach 12 czerwca - 12 lipca 2020 roku.

Program towarzyskich meczów reprezentacji Polski przed Euro 2020:

27 marca (piątek) Polska - Finlandia
31 marca (wtorek) Polska - Ukraina
2 czerwca (wtorek) Polska - Rosja
9 czerwca (wtorek) Polska - Islandia

Czytaj teżMarek Wawrzynowski: Czy Polska może mieć więcej Lewandowskich (felieton)

Czytaj teżEuro 2020. Szwedzi zadowoleni z wylosowania Polaków. "Zespół jednej gwiazdy"

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Kto trafi z barażu do grupy z Polską? "Będziemy faworytem niezależnie od przeciwnika"

Czy to odpowiedni rywale dla reprezentacji Polski przed Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (35):

Wszystkie komentarze (35)

Komentarze (35)

×
    Wszystkie komentarze (35)
    PRZEJDŹ NA WP.PL