Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość Rosjan po bramce Artioma DziubyGetty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: radość Rosjan po bramce Artioma Dziuby

Euro 2020. UEFA: Sborna zagra pod rosyjską flagą

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W związku z nałożeniem na Rosję kary zawieszenia na arenie międzynarodowej, UEFA wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że zakaz WADA nie dotyczy udziału w ME 2020.

Piłkarska reprezentacja Rosji będzie mogła wystąpić w finałach Euro 2020 (od 12 czerwca do 12 lipca 2020 r.) pod flagą swojego kraju. UEFA w specjalnym oświadczeniu do mediów przypomniała, że sankcje nałożone na rosyjski sport przez Komitet Wykonawczy WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) nie dotyczą przyszłorocznych mistrzostw Europy.

"UEFA nie zamierza komentować poniedziałkowej decyzji WADA. Przypominamy jednak, że w raporcie WADA podano, iż sankcje wobec Rosji nie dotyczą Euro 2020" - napisano w komunikacie.

Oznacza to, że Sborna na Euro 2020 będzie mogła wystąpić pod rosyjską flagą. Inna sytuacja nastąpi w przypadku ewentualnego awansu reprezentacji na finały mistrzostw świata w Katarze w 2022 r. Wówczas start Rosji będzie możliwy tylko pod neutralną flagą.

ZOBACZ: Zamieszanie po ukaraniu Rosji przez WADA. "Jest to sytuacja bez precedensu" >>
WADA w związku z podejrzeniami o manipulowanie danymi ws. afery dopingowej nałożyła na Rosję karę czterech lat dyskwalifikacji (WIĘCEJ TUTAJ). Sankcje obejmują duże imprezy międzynarodowe, w tym m.in. IO 2020, ZIO 2022 czy piłkarskie MŚ 2022. Rosji przysługuje odwołanie się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

ZOBACZ WIDEO: Sergiu Hanca kupił dom biednej rodzinie. Zobacz jak mieszkają

Komentarze (9):

 • Edward Pierwszy Zgłoś
  Dlaczego WADA nie zajmuje się sportowcami USA , W.Brytanii i innymi. Został zdyskwalifikowany trener Alberto Salazar, ale jego sportowcy, których trenuje nikt nie rusza. Np. Mo Farah, Shifan
  Czytaj całość
  Hasan i inni. Może powiedzą, że Salazar sam brał środki dopingujące, żeby jego lekkoatleci mieli lepsze wyniki.
  • Wiesław 33 Zgłoś
   Nowy szef WADA i już ostrzejsze restrykcje dla Rosji. Ciekawe jak to się skończy. Bo to chyba nie jest droga do likwidacji dopingu. Zawsze jest tak, że atakowany zawsze się broni i żeby
   Czytaj całość
   to nie wyszło bokiem tym co atakują.
   • Gregorio Gori Zgłoś
    Jak to jest że jak w Jugosławii była wojna to wykluczyli ja z euro a teraz ruskie mają wojnę z Ukrainą i ???? zamiast wykluczyć oba kraje to zrobili że nie mogą ze sobą grać. Teraz
    Czytaj całość
    doping. I co??? Ruskich znowu nie dotyczy Zlodziejska UEFA to jedna wielka mafia
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL