Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Listkiewicz Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Michał Listkiewicz

Piłka nożna. "U nas pastwisko na PGE Narodowym". Michał Listkiewicz "punktuje" PZPN

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Były prezes PZPN, Michał Listkiewicz, nie rozumie działań związku ws. murawy na PGE Narodowym, a także braku realizacji uchwały Sejmu RP w kwestii nazwy obiektu.

"Na stadionie Puskasa w Budapeszcie (70-tysięcznik) codziennie doświetlają murawę, a u nas pastwisko. Dlaczego nie zrealizowano uchwały Sejmu RP (aklamacja!) i Stadion Narodowy nie jest imienia Kazimierza Górskiego? Dlaczego Wielki Trener ma ulicę w Gdańsku, Gdyni a w stolicy nie?" - pyta na Twitterze Michał Listkiewicz.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (w latach 1999-2008) nie przyjmuje do wiadomości, że budowa stadionu w Warszawie wymagała dużych nakładów pieniężnych, więc nazwa obiektu musiała zostać sprzedana.

"Przecież nazywa PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego niczego by nie ujęła, raczej dodała" - przekonuje 66-letni Listkiewicz w odpowiedzi na sugestię jednego z twitterowiczów.

ZOBACZ: Eliminacje Euro 2020. "Grande trawnik". Prezes Boniek prowokuje internautów >>

ZOBACZ: Michał Listkiewicz: Za agresywne zachowania wobec sędziów odpowiadają trenerzy >>

W czerwcu 2012 r. Sejm przyjął uchwałę, w której wnioskował o to, by Stadion Narodowy w Warszawie nosił imię Kazimierza Górskiego. Uchwała nie została jednak zrealizowana. Imieniem legendarnego selekcjonera reprezentacji Polski od 30 marca 2004 r. jest uhonorowany stadion w Płocku.

ZOBACZ WIDEO Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL