Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sąd ogłosil wyrok ws kilkunastu byłych działaczy piłkarskich oskarżonych o korupcję w piłce nożnej PAP/EPA / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Sąd ogłosil wyrok ws. kilkunastu byłych działaczy piłkarskich oskarżonych o korupcję w piłce nożnej

Piotr R. i Waldemar K. odpowiedzieli za korupcję. Legendy Lecha Poznań skazane

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Waldemar K. oraz Piotr R. zostali skazani za udział w aferze korupcyjnej w polskiej piłce. Legendy Lecha Poznań usłyszały wyroki w zawieszeniu, a do tego R. otrzymał zakaz działalności w zawodowej piłce.

Piotr R. i Waldemar K. to legendy Lecha Poznań. Pierwszy z nich w poznańskim zespole rozegrał 428 meczów. Drugi wystąpił w 328 starciach Kolejorza. Jak za pośrednictwem bloga "Piłkarska Mafia" poinformował dziennikarz Dominik Panek, prokuratura oskarżyła ich za udział w aferze korupcyjnej.

R. skazany został na rok i dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu. Do tego otrzymał trzyletni zakaz działalności w zawodowej piłce nożnej. K. także usłyszał wyrok w zawieszeniu. Dodajmy, że R. w 2014 roku był już ukarany przez Wydział Dyscypliny PZPN dwuletnią dyskwalifikacją w zawieszeniu na trzy lata.

Prokuratura oskarżyła R. za to, że "w maju 2004 roku w Poznaniu działając wspólnie i w porozumieniu ze Zbigniewem W., Waldemarem K. i innymi osobami jako zawodnik klubu sportowego Lech Poznań przyjął za pośrednictwem Przemysława E. od Wojciecha Sz. działającego wspólnie i w porozumieniu z Januszem S., Januszem W., i Ryszardem F. obietnicę korzyści majątkowej, a następnie przyjął korzyść majątkową w kwocie nie mniejszej niż 100 tys. złotych, w zamian za nieuczciwe zachowania, mogące mieć wpływ na wynik zawodów sportowych, podczas rozegranego w dniu 22 maja 2004 roku meczu pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Lechem Poznań, polegające na nie podejmowaniu sportowej rywalizacji podczas tego meczu przez zawodników Lecha Poznań" - czytamy na blogu "Piłkarska Mafia".

W procesie na 4,5 roku pozbawienia wolności skazany został Ryszard F. ps. "Fryjzer". Oprócz niego ukarano byłych sędziów, obserwatorów, działaczy, trenerów i piłkarzy.

Zobacz także:
Liga Mistrzów. Kolejna próba Lewandowskiego
Robert Lewandowski i Jupp Heynckes. "My, napastnicy"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz-gapa! Stał jak wryty, a rywal sprytnie go załatwił

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL