Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Legii WarszawaNewspix / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa

PKO Ekstraklasa. Legia odwoła się od kary. Klub nie godzi się na odpowiedzialność zbiorową

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Legia Warszawa zamierza odwołać się od kary nałożonej przez Komisję Ligi w związku z transparentami wywieszonymi podczas meczu z ŁKS-em. Władze klubu, podobnie jak kibice, jako jeden z powodów podają zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej.

Przypomnijmy, Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa karą 50 tysięcy złotych oraz zakazem wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy dla wszystkich kibiców znajdujących się w trakcie spotkania z ŁKS-em na Trybunie Północnej. 

Taki wymiar kary wzbudził sporo kontrowersji. Wielu kibiców oraz komentatorów jest zdania, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest niesprawiedliwe. Opinię tę podziela także klub.

"Decyzję Komisji Ligii uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową. Karanie tysięcy kibiców za działania kilku osób nie ma żadnego charakteru profilaktycznego, skutkuje protestami, konfliktem i jest sprzeczne z zasadami oraz celami jakimi powinna się kierować Komisja" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu. 

Legia ma także obiekcje co do karania samego klubu za działania, których tenże w żaden sposób nie autoryzuje ani nie akceptuje, a które uderzają w jego dobre imię oraz wizerunek.

W związku z powyższym, warszawski zespół poinformował, że złoży odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. "Liczymy, że NKO PZPN, która zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie rozpatrywać złożone odwołanie, skorzysta z możliwości zmiany niesprawiedliwej i niezgodnej z duchem sportu decyzji Komisji Ligi" - widnieje w oficjalnym komunikacie Legii.

Czytaj także: 
PKO Ekstraklasa. "Nie rozumiem napinania się na Polonię". Vuković wbił szpilę fanom Legii Warszawa
PKO Ekstraklasa. Michał Probierz przeciwko hejtowi. "To jest nasza, polska liga i jest kochana"

ZOBACZ WIDEO: Nowy inwestor w Polonii Warszawa? "Ta sytuacja pokazuje, dlaczego wielki biznes nie wchodzi do polskiego futbolu"

Czy kara dla Legii powinna być zmieniona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • grolo Zgłoś
  @Kielecki wstyd krogulec: kretyńskie jest wyciąganie do tej sprawy Hitlera i Stalina... To nie ta historia, to nie ta branża, nie ten kaliber. To brak logiki i brak umiaru charakterystyczny
  Czytaj całość
  dla niewiarygodnych mediów, gdzie za nic się nie przyjmuje odpowiedzialności.
  • Kielecki wstyd krogulec Zgłoś
   Nic się nie stało przecież pobili tylko Reprezentanta Polski......aj, tam aj tam......nic się przecież nie stało........Hitler też tak mówił jak atakował Polskę, a Stalin jak zabił
   Czytaj całość
   Polskich oficerów w Katyniu.........nic się nie stało przecież !!!!
   • Marek Marek Zgłoś
    Takie pytanie. Kto wpuścił na stadion półgłówków z taką szmata? Kto wpuszcza ich z sektorówkami, ubraniami malarskimi, kominiarkami, racami, świecami dymnymi itd.. Prokuratura?
    Czytaj całość
    Policja? Raczej nie, więc to nie ich wina. Otóż wpuszcza ich firma ochroniarska, zatrudniona przez klub. Niech zatem klub wyegzekwuje to za co im płaci, albo zmieni firmę ochroniarską na taką, której pracownicy nie przestraszą się kilku durni z krótką szyją. A skoro kluby nie chcą tego zrobić to znaczy że się na to godzą więc niech ponoszą konsekwencje. Tak samo jak ci którzy siedzą na tych trybunach. Wiedzą doskonale kto za te transparenty, race i inne burdy odpowiada, ale solidarnie milczą. A skoro tak solidarnie milczą to niech teraz nie narzekają i w tym poczuciu solidarności oglądają mecze w tv.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL