Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juergen Klinsmann Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Juergen Klinsmann

Bundesliga. "Bild": Hertha Berlin straciła wielkie pieniądze przez Juergena Klinsmanna

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Hertha Berlin była podobno o krok od podpisania umowy sponsorskiej z Teslą, producentem elektrycznych samochodów. Wszystko zmieniło się po decyzji trenera zespołu, w którym występuje Krzysztof Piątek.

W mijającym tygodniu piłkarze Herthy Berlin przeżyli trzęsienie ziemi. Po 10 tygodniach pracy na stanowisku trenera z posady zrezygnował Juergen Klinsmann (więcej informacji TUTAJ). Szkoleniowiec, który ściągnął do klubu Krzysztofa Piątka z Milanu, pokłócił się z działaczami. Liczył, że zostanie w klubie, jednak władze miały inny plan.

Jak poinformowali główny sponsor Lars Windhorst i prezes Werner Gegenbauer, Klinsmann rozstał się z Herthą definitywnie. - Żałuję, że Klinsmann tak szybko zrezygnował. Rozmawiałem z nim i mnie przeprosił, myślę, że już tego żałuje. Niestety, to co się stało, przekreśla naszą współpracę w radzie nadzorczej klubu. Nie zamykam jednak drzwi, może spotkamy się w przyszłości - powiedział Windhorst.

Zdaniem "Bilda", w sprawę wchodzą dodatkowo duże pieniądze. Całe zamieszanie spowodowało zerwanie rozmów z Teslą, producentem samochodów elektrycznych. Umowa z amerykańską firmą miała dawać 20 mln euro rocznie za nazwę sponsora na koszulkach piłkarzy.

ZOBACZ WIDEO: Artur Wichniarek skomentował transfer Krzysztofa Piątka. "Nie wiem, czy to jest dla niego dobre miejsce"


Wspominał o tym Windhorst, który mówił na konferencji prasowej o bliskim podpisaniu dużej umowy, jednak zamieszanie ze szkoleniowcem przerwało rozmowy. Tesla buduje na obrzeżach Berlina dużą fabrykę, a połączenie współpracy miało dać korzyści obu stronom.

Tak się prawdopodobnie nie stanie. Jak podaje "Bild", Hertha ma podpisaną dużą umowę z siecią sklepów "TEDi" za 7,5 mln euro rocznie.

Czytaj także:
Dariusz Wosz nie jest optymistą ws. Krzysztofa Piątka w Hercie Berlin. "Będzie miał trudno"
 Nowy pseudonim Krzysztofa Piątka. Hiszpańskie media nazwały go "zgniataczem trenerów"

Komentarze (4):

 • ja33 Zgłoś
  Hertha i Union Berlin to poziom Legii Warszawa..
  • alfi Zgłoś
   Ciekawe wchodzi polski rząd Amerykanom w d. ę a Ci budują fabrykę tesli w Niemczech . Brawo nasz rząd , Brawo Trump . To się nazywa współpraca . Oni nam sprzedają super drogie samoloty
   Czytaj całość
   , a przy tym nas olewają i inwestują w Niemczech .
   • PiSB Zgłoś
    A skąd Pan Redaktor Krzysztof Gieszczyk wie, że to "przez" Klinsmanna? Uśmiecha się rola konkurencji dla p. Ministra Ziobry, który nota bene precyzyjniej się wyraził i jego
    Czytaj całość
    sformułowania bynajmniej nie były jednoznacznym przesądzeniem sprawy, które mu potem propaganda nieprzychylna trochę matacko wrzuciła? Możemy powiedzieć, że - ewentualnie - przez odejście Klinsmanna - przynajmniej to jest pewniejsze, choć też nie pewne. Nie pewne, bo ktoś może wykorzystywać to odejście, by zakryć prawdziwy powód wycofania się Tesli. Niemniej, faktycznie jest to prawdopodobne, że przez odejście, po którym np. zorientowali się, że jednak bałagan w klubie jest niełatwy do uporządkowania. Mogło być też tak, że właśnie dlatego, że Klinsmann był, to się decydowali, bo dawał im jakąś gwarancję określonego kierunku. Tak więc - co najwyżej wiemy, że prawdopodobnie w związku z odejściem Klinsamnna zrezygnowała Tesla.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL