Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Erik Exposito marnuje rzut karny Twitter / @CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: Erik Exposito marnuje rzut karny

PKO Ekstraklasa. Pogoń - Śląsk. Karny śmiechu. Erik Exposito załamany

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Erik Exposito przeszedł do historii! Piłkarz Śląska Wrocław strzelił z rzutu karnego tak, że piłka prawdopodobnie jeszcze leci.

I o tym uderzeniu będzie głośno, pewnie nie tylko w Polsce. To była 5. minuta meczu Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław. Goście dostali rzut karny, do piłki podszedł napastnik Erik Exposito. Wziął rozbieg, kopnął i prawdopodobnie spalił się ze wstydu. Jego uderzenie wyglądało tak: 

 - Rzut karny? Zawsze mamy kilku piłkarzy gotowych do wykonania "jedenastki". Od sytuacji na boisku zależy, kto ostatecznie podejdzie do strzału. Dziś Erik czuł się pewnie i podjął tę próbę. Wydaje mi się, że poślizgnął się na nodze postawnej i nie wykonał rzutu karnego tak, jak powinien - analizował uderzenie trener Śląska Vitezslav Lavicka.

Napastnik wrocławskiego klubu ewidentnie podłamał się fatalnym uderzeniem. Nic mu potem nie szło. - Wszyscy widzieliśmy, że Erik źle psychicznie zniósł ten zmarnowany rzut karny i to był powód zmiany już w przerwie. Sądzę, że to była dobra zmiana. Erik dostał wsparcie od drużyny. 

Erik Exposito jest Hiszpanem, w Śląsku gra od początku tego sezonu. W 19 meczach strzelił 5 goli. 

Mecz w Szczecinie zakończył się bezbramkowym remisem.

Pogoń - Śląsk. Bez ryzyka i goli. Nie pomógł nawet rzut karny - Czytaj więcej

ZOBACZ WIDEO: Nowy inwestor w Polonii Warszawa? "Ta sytuacja pokazuje, dlaczego wielki biznes nie wchodzi do polskiego futbolu"

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL