Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekGetty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. reformy ligi. "PZPN tego nie chce"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reforma Ekstraklasy wzbudza wiele emocji i kontrowersji. PZPN forsuje rozszerzenie liczby drużyn do osiemnastu, na co nie chcą się zgodzić władze ligi. Głos w sprawie ewentualnych zmian zabrał Zbigniew Boniek.

- PZPN tego nie chce - powiedział Zbigniew Boniek o tym, kto wyszedł z inicjatywą dotyczącą reformy rozgrywek PKO Ekstraklasy. Zdaniem prezesa PZPN dyskusję na ten temat zapoczątkowały władze Ekstraklasy S.A., spółki zarządzającej ligą, w której udziały mają kluby i krajowa federacja. 

Obie organizacje nie potrafią wypracować wspólnego stanowiska. PZPN chce poszerzenia liczby drużyn biorących udział w rozgrywkach do osiemnastu. Ekstraklasa S.A. wolałaby zostać przy obecnych szesnastu uczestnikach i zmianie zasad spadków/awansów. W tym sezonie ligę opuszczą trzy najgorsze drużyny, a Ekstraklasa S.A. chce wrócić do przepisów, według których degradowano dwie ekipy.

- Ekstraklasa nie chce, żeby było trzech spadkowiczów. Powiedzieliśmy, że rozumiemy ten dyskomfort, bo to rzeczywiście jest dużo, ale zapytaliśmy też, jaki mają pomysł, co proponują. Jakakolwiek inna liczba spadających drużyn nie wchodzi w grę - dodał Boniek w rozmowie z Polsatem Sport. Niechęć do zmiany przepisów tłumaczy tym, że od dwóch lat trwa reforma rozgrywek 1. ligi i to za aprobatą Ekstraklasy.

Boniek chce wysłuchać zdania klubów i dodaje, że związkowi rozgrywki z 37 kolejkami nie przeszkadzają. Zdaniem Bońka większą szansę na sukcesy polskich klubów w Europie może dać liga złożona z 18 drużyn.

- Kluby Ekstraklasy uchwaliły, że obecny system rozgrywek im się nie podoba. My więc pytamy, jakim systemem chcą grać. Ale jedynym systemem alternatywnym jest ESA 34. Mówienie o 10 zespołach lub 12 zespołach to mrzonka. Nie ma takiej możliwości i to tyle - stwierdził Boniek.

Zobacz także:
PKO Ekstraklasa. Michał Karbownik - odkryty przed maturą
La Liga. FC Barcelona dostała zgodę na transfer. Ma 15 dni na pozyskanie napastnika

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Kibice wyrozumiali wobec korupcyjnych grzechów Cracovii. "Ukarać, ale nie zniszczyć"

Ile drużyn powinna liczyć PKO Ekstraklasa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • lewybdg Zgłoś
  nawet gdyby w tej szmaciance były 4 lub 24 zespoły, to tego badziewia nie da się oglądać. dwa żadne z tych pseudo drużyn piłkarskich z tymi pseud trenerami nie ma najmniejszych szans na
  Czytaj całość
  występ w europejskich pucharach. uciekł wam środek europy, wschodnie drużyny z takich potęg jak słowacja, gruzja, azerbejdżan zaczynają was lać, a o drużynach z zachodu to możecie posłuchać w krajowych legendach. tak tak panowie z pzpn, do tego doprowadziły wasze liga, wasze walne zgromadzenia, baronowie, okręgi piłkarskie, ustawianie meczy, interesy przy wódeczce, napychanie kieszeni i na końcu brak szkolenia zarówno piłkarzy jak i trenerów. marzą mi się czasu kiedy ludzie przestaną w ogóle chodzić na to badziewie i oglądać to g...o w telewizji. ciekawe co wtedy zrobicie krawaciarze..

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL