Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Protest kibiców przeciwko nowemu piłkarzowiTwitter / Olgierd Syczewski / Protest kibiców przeciwko nowemu piłkarzowi

PKO Ekstraklasa. Kara dla Legii Warszawa zawieszona. Trybuna północna będzie otwarta na meczu z Jagiellonią Białystok

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Legia Warszawa przynajmniej na razie uniknie kary z wybryki swoich kibiców. W ostatnim meczu z ŁKS-em wywiesili transparenty uderzające w Gregoire'a Nitota i Jakuba Kisiela.

50 tys. złotych grzywny i zamknięcie trybuny północnej na najbliższy domowy mecz z Jagiellonią Białystok. Tę karę nałożoną przez Komisję Ligi zawiesiła we wtorek Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN. O tej decyzji poinformowała oficjalna strona polskiej federacji oraz Legia Warszawa.

W środę wicemistrz Polski został ukarany w związku z obraźliwymi transparentami na trybunie północnej. Uderzały w Gregoire'a Nitota, potencjalnego nowego właściciela Polonii Warszawa oraz w Jakuba Kisiela, 17-letniego piłkarza, który przeszedł do Legii z Czarnych Koszul. Brzmiały "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" oraz "Kisiel won z Legii"

W odwołaniu Wojskowi argumentowali, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej przez KL jest niesprawiedliwe. 

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Legii udało się skutecznie odwołać od wyroku. NKO zawiesiła natychmiastową wykonalność kary. W związku z tym trybuna północna będzie otwarta dla kibiców podczas sobotniego starcia z Jagiellonią.

Nadal obraźliwymi banerami może się jeszcze zająć policja, która zabezpieczyła nagranie ze spotkania z ŁKS-em. - Jeśli osoby, do których były adresowane transparenty, odczytały ich treść jako groźby karalne, podejmiemy dalsze czynności - mówił nam Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście.

Czytaj też:
-> Maciej Rosołek po raz pierwszy w wyjściowym składzie Legii. "Szukałem sobie miejsca na boisku"
-> Atletico Madryt - Liverpool. Artur Płatek pracował z Kloppem: Nadprzyrodzone zdolności

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL