Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub BłaszczykowskiNewspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Koronawirus. Jakub Błaszczykowski zaapelował do PZPN o zawieszenie rozgrywek

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jakub Błaszczykowski w imieniu środowiska piłkarskiego zaapelował do Polskiego Związku Piłki Nożnej o zawieszenie rozgrywek. "Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność" - pisze 108-krotny reprezentant Polski w liście do władz krajowej piłki.

Podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia zarząd PZPN podjął decyzję, że mimo zagrożenia epidemicznego, rozgrywki na szczeblu centralnym będą kontynuowane. Mecze PKO Ekstraklasy, I i II ligi będą rozgrywane, ale ze względów bezpieczeństwa odbędą się bez udziału publiczności. Więcej TUTAJ.

Takie rozwiązanie nie podoba się piłkarzom. Po posiedzeniu zarządu PZPN w środowisku zawrzało, ale nikt oficjalnie nie zaapelował o przerwanie rozgrywek. Dopiero wieczorem Jakub Błaszczykowski wyartykułował to, co myślą jego koledzy z boiska i wszyscy inni zaangażowani w organizację meczów.

108-krotny reprezentant Polski, człowiek-instytucja w polskiej piłce, który w zeszłym roku uratował przed upadkiem Wisłę Kraków, zwrócił uwagę na fakt, że rozgrywanie spotkań bez publiczności i tak niesie ryzyko transmisji wirusa na piłkarzy, trenerów, członków sztabów i pracowników klubów i ich najbliższych.

Błaszczykowski zaadresował do kierujących polską piłką specjalny list, który opublikował na Facebooku. Apel jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich piłkarzy cieszy się w sieci dużym poparciem. Liczba polubień rośnie lawinowo. Oto jego treść:

"Do Władz Polskiej Piłki,

Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie.

Z poważaniem
Jakub Błaszczykowski"

Z powodu pandemii koronawirusa zawieszone są ligi piłkarskie w Czechach, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii i we Włoszech. Odwoływane są także pojedyncze mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Więcej TUTAJ.


ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy rozgrywki piłkarskie w Polsce powinny być zawieszone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

 • Kot Laury Zgłoś
  Kuba chce zawieszenia rozgrywek, bo jego Wisła na ten moment jest na bezpiecznym miejscu. Ciekawe, czy tak samo byłby za tym, gdyby jego zespół zamykał tabelę.
  • Marianek07 Zgłoś
   Bez przesady. Dwudziestu kilku panów biegających po dużym boisku na świeżym powietrzu to nie sala pełna kibiców i spoconych zawodników w siatkówce czy koszykówce. Zreszta zwykle nie
   Czytaj całość
   specjalnie się pocą. Lekarze zalecają wietrzenie. Czy przestali razem trenować ? To zamknięta grupa, jak w kwarantannie. Ograniczyć ludzi do minimum i na boisko. Mogą jechać tuz przed meczem i zaraz po nim wracać. Jeszcze nie pora na panikę przynajmniej nie w PN. O co chodzi ? A jak nie wiadomo o co to kasę. Aż dziw bierze, że Lech nie narzeka. Nawet mi to zaimponowało. Nam też w tym składzie mecz nie jest specjalnie na rękę ale Kuba zdecydowanie jak "ojciec narodu". Ciekawe czy rodzina siedzi w domu czy lata po sklepach ?
   • werty Zgłoś
    Jakoś nie słyszałem, by ŁKS, Arka czy Korona chciała zawieszenia ligi. Nie wiem ile miałoby to potrwać, ale na pewno nie dałoby się zagrać 37kolejek. W wariancie optymistycznym
    Czytaj całość
    dograć fazę zasadniczą, a w pesymistycznej sezon zakończyłby się po 26 kolejce. Praktycznie już teraz degradacja tych klubów.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL